MERSİN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

MEÜ'de öğrencilere 'Fotoğraf ve Time-Lapse' semineri

DHA
11.04.2018 - 16:22Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) - MERSİN Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu tarafından 'Fotoğraf ve Time-Lapse' başlıklı konferans düzenlendi.
Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Mersin Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Acar'ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta, time-lapse tarzı ve çekim teknikleri anlatıldı.
Fotoğraf çekimi ve time-lapse üzerine konuşan Acar, "Görselliğin önem kazandığı günümüzde, görsel iletişim aracı olan fotoğrafın tarih boyunca farklı teknik ve işlevlerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Sinema, reklam, belgesel gibi sanat ve görsel iletişim ortamlarında kullanılan Time-Lapse tekniği de görselliği ile ön plana çıkan önemli fotoğraf tekniklerinden biridir. Görsel iletişim çalışmalarının hammaddesi fikirdir. Tasarımcılar, herhangi bir konu üzerinde fikir üretirken o konu hakkında bilgi edinmelidirler. Yine yapılan çalışmanın başarılı olmasını sağlayacak olan önemli etkenlerden biri de sanatçının bakış açısıdır. Estetik kaygılarla ve farklı bakış açıları üretilerek yapılan çalışmaların daha başarılı olabileceği söylenebilir" dedi.
Konferansın ardından Acar tarafından hazırlanan time-lapse gösterimi izlendi. Etkinlik, öğrencilerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde MEÜ'de öğrencilere 'Fotoğraf ve Time-Lapse' semineri haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı