DENİZLİ HABERLERİ

Metruk bina yıkıldı

DHA
25.04.2017 - 18:50Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'nin Pamukkale Belediyesi, Deliktaş Mahallesi'nde bulunan yıkılmaya yüz tutmuş metruk bir binayı, güvenlik açısından tehlike oluşturduğu ve madde bağımlılarının kullandığı şikayeti üzerine yıktı.

Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların talebi üzerine, Deliktaş Mahallesi 1980/5 Sokak'ta bulunan metruk bir binayı, yıkmak için harekete geçti. Yıkım için gerekli işlemler tamamlanıp, bina yıkıldı. Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Gürlesin, terkedilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, tehlike arz eden binaların yıkımlarına devam ettiklerini belirterek, "Belediye sınırlarımız içerisinde bulunan, mahalle sakinlerimizin emniyeti ve sağlığı açısında risk oluşturan binaların yıkımını Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz" dedi.

Deliktaş Mahalle Muhtarı Kadir Karaçolak ise Pamukkale Belediyesi'nin mahallerinde bulunan metruk binaları temizlemesinden dolayı mahalle sakinlerinin memnun olduğunu söyledi. Muhtar Karaçolak, Deliktaş Mahallesi 1980/5 Sokak'ta bulunan metruk binanın 5-6 yıl öncesine kadar bir vatandaşın marangozluk yaptığı bina olduğunu, ancak yıllar içerisinde işyeri kapatılarak atıl durumda bırakıldığını belirtti.

Deliktaş Mahallesi sakinlerinden Muzaffer Yılmaz ise yıkımı gerçekleştirilen metruk binayı son günlerde madde bağımlısı kişilerin mesken tutmaya başladığını söyleyerek, "Çocuklarımızın bu sokaktan geçmesinden korkuyorduk. Binanın yıkılmasına sevindik. Belediyemizin böyle yerleri yıkmasından memnunuz. Teşekkür ediyoruz" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Metruk bina yıkıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 18 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Metruk bina yıkıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı