MANİSA HABERLERİ

Mesir Festivali'nde halk koşusu yapıldı

DHA
27.04.2017 - 12:56Son Güncelleme :
DHA

ULUSLARARASI Manisa Mesir Macunu Festivali'nin ikinci halk koşusu yapıldı.

Manisa'da, 477'inci Uluslararası Mesir Festivali kapsamında bu yıl, Mesir Halk Koşusu'nun ikincisi düzenlendi. Şehzadeler İlçesi'ndeki Cumhuriyet Meydan'ında başlayan koşuya, 202 kadın ve erkek katıldı. Koşunun startını, Manisa Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu verdi. Beş kilometrelik koşu, tekrar Cumhuriyet Meydanı'nda sonlandı. Tülin Yaman adlı koşucu, 3 yaşındaki golden retriever cinsi 'Cesur' adlı köpeği ile koşuya katıldı. Cesur, koşunun ilgi odağı oldu.

İlk beşe giren kadın ve erkekler için Cumhuriyet Meydanı'nda ödül töreni düzenlendi. Manisa Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler, Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık törene katıldı.

Kadınlar kategorisinde birinci olan Leyla Seven, ikinci olan Eylem Eker, üçüncü olan Buket Işıldar, dördüncü olan Zübeyde Gökduman, beşinci olan Burcu Karaman'a; erkekler kategorisinde ise birinci olan Mehmet Küçükbayık, ikinci olan Ahmet Bayram, üçüncü olan Abdurrahman Çavdar, dördüncü olan Mehmet Artuğ ve beşinci olan Eyüp Büyükçıban'a ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Dereceye girenlerin tümüne birer madalya ve mesir macunu takdim edilirken, ilk üçlere sırasıyla 400 lira, 300 lira ve 200 lira hediye çeki verildi.

Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Mesir Festivali'nde halk koşusu yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 12 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mesir Festivali'nde halk koşusu yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı