MERSİN HABERLERİ

Mersin'de Paskalya coşkusu

DHA
27.03.2016 - 01:54Son Güncelleme :
DHA

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)- MERSİN'de kutlanan Hıristiyanlıktaki en eski ve en önemli bayram olan Paskalya Bayramı nedeni ile düzenlenen ayinde renkli görüntüler yaşandı. 
Mersin'deki Paskalya ayini, Latin İtalyan Katolik Kilisesi'nde gerçekleşti. Paskalya'ya Katolik Kilisesi Ruhani Reisi Roberto Ferrari, Rahip Fransua Dondu ile vatandaşlar katıldı. Paskalya nedeni ile düzenlenen ayini Ruhani Reisi Roberto Ferrari, Rahip Fransua Dondu yönetirken, dini ritüeller de gerçekleştirildi. Ayine katılanlar mum yakıp dilekler diledi, İncil'den bölümler okunup dualar edildi. 
Komunyon’un dağıtıldığı ayin sırasında konuşan Ruhani Reisi Roberto Ferrari ve Rahip Fransua Dondu, kardeşlik ve barış mesajları verdi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin'de Paskalya coşkusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 01 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin'de Paskalya coşkusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı