MERSİN HABERLERİ

Mersin'de genç hafızlar taçlarını taktı

DHA
30.03.2016 - 15:18Son Güncelleme :
DHA

İbrahim MAŞE/MERSİN, (DHA) - MERSİN'de, hafızlık eğitimini tamamlayan 17 kız öğrenci, düzenlenen törenle taçlarını taktı.
Merkez Toroslar İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen program kapsamında, yaklaşık 3 yıllık eğitim sürecini tamamlayan Arpaçsakarlar Kuran Kursu öğrencileri için merkez Toroslar İlçe Müftülüğü tarafından taç giyme töreni düzenlendi. Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Toroslar Müftüsü Mehmet Çabuk, çok mutlu ve gurulu olduklarını belirterek, "Toroslar Müftülüğü, Arpaçsakarlar Kuran Kursunda Allah'ın kelamı kuranı ezberleyerek hafızlık mertebesine erişen 17 genç hafızımızı uğurluyoruz. Onlara, cennette giyecekleri tacı bize hatırlatan taç giyme merasimi ve diploma törenini yapmanın mutluluğunuzu yaşıyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum" diye konuştu.
Konuşmanın ardından Kuran'ı Kerim okunup, semazen gösterisi sunuldu. Gösterilerin ardından ilahiler eşliğinde sahneye çıkan hafızlara, 4 öğretmeni tarafından taçları takıldı. Merasim, İl Müftü Yardımcısı Mahmut Atıcı ve Toroslar Müftüsü Mehmet Çabuk'un hafızlık belgeleri takdim etmesi ile sürdü. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı tören, çeyrek altın ve çeşitli hediyelerin verilmesi ile sona erdi.
İM(OA/ )(30.03.2016,FOTOĞRAFLI,GÖRÜNTÜ)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin'de genç hafızlar taçlarını taktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin'de genç hafızlar taçlarını taktı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı