MERSİN HABERLERİ

Mersin sahilleri yaza hazırlanıyor

DHA
27.04.2017 - 16:56Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarına doğru sahillerde yürüttüğü temizlik çalışmalarına hız verdi.
Büyükşehir Belediyesi, 321 kilometre sahil şeridine sahip Mersin'de bütün sahil ve kumsalları hizmet çemberine aldı. Bu kapsamda Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı ve ilçelerde konuşlu koordinasyon şube müdürlükleri, yetki alanları çerçevesinde vatandaşların temiz ve güvenli bir ortamda deniz keyfi yaşayabilmeleri için çalışmalarına hız verdi.
Özellikle aşırı yağışlar nedeniyle zor bir kış mevsimi geçiren Mersin'de, sel sularının denize sürüklediği çöp, çeşitli sazlık ve ağaç parçaları gibi kalıntıların, dalgalarla yeniden sahillere vurması neticesinde denize girilen alanlarda büyük oranda kirlilikler oluşmuştu. Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yürüttüğü temizlik faaliyetlerini yaşanan aşırı yağışlarla birlikte yeniden kıyı kesimlere kaydırdı. Merkezden kentin en uzak noktasına kadar defalarca temizlenen sahiller, temizlik konusunda son aşamaya getirildi.
Yaklaşık 10 gündür onlarca iş makinesi ve personelle yüksek tempoda süren sahil temizliği çalışmalarının ardından Akdeniz'in incisi Mersin'de her sahil, vatandaşın güvenle denize girebilmesine elverişli hale getirilmiş olacak.

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin sahilleri yaza hazırlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 16 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin sahilleri yaza hazırlanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı