KONYA HABERLERİ

Meram Son Durakta, yeraltı katlı otopark yapımı başladı

DHA
25.04.2017 - 15:24Son Güncelleme :
DHA

KONYA,(DHA)- KONYA Büyükşehir Belediyesi, en önemli turistik bölgelerinden olan Meram Son Durak’ta 640 araçlık yeraltı katlı otopark yapımına başladı. Otoparkla birlikte yapılacak teleferik istasyon binası da teleferik hattının da ilk adımı olacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konyalılardan ve Konya dışından gelenlerden yoğun ilgi gören Meram Son Durak bölgesindeki önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere yeraltı katlı otopark yapımını başlattıklarını söyledi.
Konya’nın dinlenme alanlarından olan bölgeye hizmet verecek yeraltı otoparkının zemin ve 3 bodrum kattan oluşacağını kaydeden Başkan Akyürek, toplam inşaat alanı 23 bin metrekare olan otoparkın 28 adedi engelli araç park yeri olmak üzere 640 araç kapasiteli olacağını vurguladı.
Başkan Akyürek, yaklaşık 21 milyon liraya mal olacak otopark ve teleferik istasyon binasının 2018 yılında tamamlanacağını dile getirdi.
Otopark ile birlikte teleferik biniş hattının ilk adımı olarak istasyon binasının da yapılacağını kaydeden Başkan Akyürek, teleferik hattının otopark ile entegre çalışacağını da sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Meram Son Durakta, yeraltı katlı otopark yapımı başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 15 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meram Son Durakta, yeraltı katlı otopark yapımı başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı