ANKARA HABERLERİ

Meral Akşener'den Demokrat Parti'ye ziyaret

DHA
05.05.2017 - 18:28Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

Muhammet BAYRAM/ANKARA,(DHA) - MERAL Akşener, Demokrat Parti'ye teşekkür ziyaretinde bulundu. Meral Akşener, ziyaret sonrası kendisine yöneltilen 'Sizin için yeni bir parti veya bir yol haritası ortaya çıkmış olabilir mi' sorusuna "Şimdi esasında bir 'hayır partisi' kuruldu. Esas olan 'hayır partisinin' mensuplarının ne istediğidir. Esas olan 'hayır' cephesinin haklarını hukukunu muhafaza ettirmek, hukuk için mücadele etmek. Hukuk olmayınca hürriyet yok, hukukun üstünlüğü olmayınca demokrasi yok, hukukun üstünlüğü olmayınca liyakat yok, hukukun üstünlüğü olmayınca nefes almaya imkân yok. Bu mücadeleyi birlikte sürdüreceğiz " şeklinde yanıt verdi. 

Meral Akşener, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'a Partinin Genel Merkezinde teşekkür ziyaretinde bulunduktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Demokrat Partinin 'hayır' cephesinde yer almasının 'hayır' kampanyası yürütenler açısından çok önemli bir ağırlığı olduğunu ifade eden Akşener, "Her programımızda Demokrat Partinin İl Başkanları, İlçe Başkanları oldukça kalabalık bir heyetle Sayın Genel Başkanın talimatıyla 'hayır' kampanyası esnasında bizim programlarımıza destek verdiler. Bu nedenle kendilerine ekip arkadaşlarım adına teşekkür etmek amaçlı ziyarette bulunduk" sözlerine yer verdi. 
Gazetecilerin 'Demokrat Parti sizin baba ocağınız. Bu nedenle sizin için ayrı bir önem arz ediyor mu' sorusuna ise Akşener, "Geçmişte beraber çalıştığımız arkadaşlarımız var burada. Bu binaya hiç gelmemiştim. İlk defa geldim" sözlerine, partililerin 'inşallah son olmaz' demesi üzerine teşekkür ederek yanıt verdi.'Hayır' Kampanyasında Hem Demokrat Parti'nin, hem Saadet Partisi'nin çok ciddi özgül ağırlıkları olduğunu belirten Akşener, 'Hayır' kampanyasını yürütenler açısından çok faydaları oldu. Birçok yerde müşahit meselesini hem Demokrat Partisi'nin hem de Saadet Partisi'nin yardımıyla çözdük" dedi.
BU MÜCADELEYİ BİRLİKTE SÜRDÜRECEĞİZ
Gazetecilerin Partiler üstü bir çalışmanız yok mu sorusunu ise Akşener şöyle yanıtladı: "Şimdi esasında bir 'hayır partisi' kuruldu. Esas olan 'hayır partisinin' mensuplarının ne istediğidir. Onlarda gördüğüm kadarıyla şunu istiyor, bir birleriyle kavga etmeyin, bu bloku muhafaza edin ve arttırarak devam edin. Ama öncesinde bu gayretin, işinden olmak pahasına 'hayır' kampanyasına birey olarak dahil olanlar var. Çeşitli tehditlerle karşılaşan insanlar oldu. Buna rağmen hayır oyu için çalıştılar. Bizim vazifemizdi. Ama o kadar ağır baskı uygulandı ki o bireylere en çok onlara teşekkür ediyorum. Dolayısıyla bütün bu insanların oluşturduğu bir hayır partisi oluştu hepimizi tanzim eden. Dolayısıyla bu 'hayır' cephesinin bizden beklediği bir şey de seçim güvenliğini sağlamak için kurulan YSK'nın seçim güvenliği konusunda görevini doğru yapmamış olmasının Türkiye'de yarattığı tahribattır. Görüyoruz ki hukukun üstünlüğü önemli. Hukuk adalet olmadan demokrasi gelmiyor. Köklü bir siyasi partinin genel başkanı olmasına rağmen Sayın Genel Başkanın programları sabote edildi. Benim programlarım sabote edildi ve biz bunların hepsini kabul ederek yol yürüdük. Esasında bu dediğiniz hayır cephesi bu mutabakatı oluşturdu. Esas olan 'hayır' cephesinin haklarını hukukunu muhafaza ettirmek, hukuk için mücadele etmek. Hukuk olmayınca hürriyet yok, hukukun üstünlüğü olmayınca demokrasi yok, hukukun üstünlüğü olmayınca liyakat yok, hukukun üstünlüğü olmayınca nefes almaya imkan yok. Bu mücadeleyi birlikte sürdüreceğiz" 


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Meral Akşener'den Demokrat Parti'ye ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mayıs 2017 tarihinde saat 18 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meral Akşener'den Demokrat Parti'ye ziyaret haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2018, Cuma
 • İmsak
  06:01
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:09
 • Akşam
  18:40
 • Yatsı
  19:58
Sayfa Başı