İZMİR HABERLERİ MENDERES HABERLERİ

Menderes meclisinde İZSU kazılarına kravatlı tepki

DHA
06.03.2018 - 10:18Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Menderes Belediyesi mart ayı olağan meclis toplantısında, bağımsız meclis üyesi Zeki Taşyakan, İZSU'nun ilçede yaptığı kazı çalışmalarının ardından çukurları kapatmadığını, yolları asfaltlamadığını belirterek, bu durumu kravat keserek eleştirdi.

Menderes Belediyesi mart ayı olağan meclis toplantısına bağımsız meclis adayı Zeki Taşyakan'ın kravat kesmesi damga vurdu. İZSU'nun Menderes'te alt yapı için yaptığı kazıları eleştiren Taşyakan, açılışlarda yapılan kurdele kesme törenine gönderme yaparak, cebinde getirdiği kravatı kesti. Taşyakan, Menderes Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak çalışmalara AK Partili meclis üyeleriyle birlikte 'evet' oyu kullandığı için CHP'den ihraç edilmişti.

"CHP VATANDAŞA 'HAYIR' DİYOR"

Mecliste konuşan Taşyakan, "2014 yerel seçimlerinde CHP'den teklif aldım. Bu göreve gelirken de, şimdi de hep vicdanımın sesini dinleyeceğimi söyledim.  Menderes'in yolları ağır yaralı, kan ağlıyor. Geçmiş meclislerde de söylendi, 'Büyükşehir bu yolları yapacak' dendi. Ne zaman yapacak, bugün mü, seçimden önce mi, sonra mı? CHP'li meclis üyeleri, her şeye 'evet' diyor ama 'evet' denmesi gereken yerde üzerine sorumluluk alması gereken yerde 'evet' diyemiyor. Menderesli vatandaşların bize işi düştüğü noktada buna 'hayır' diyorlar. Madem hizmete 'hayır' diyorsunuz, o zaman büyükşehire yaptırın bu yolları. İZSU alt yapıları yapıyor. Alt yapıyı yaparken kazılan yerleri kapatmıyor. Menderes Belediyesi ise üzerine düşen sorumluluğun fazlasını yerine getiriyor" dedi.

BEKLENTİSİNİ SÖYLEDİ KRAVATI KESTİ

Konuşmasında CHP'li meclis üyelerinden beklentisini de ifade eden Taşyakan, "CHP'li meclis üyelerinden beklentim Büyükşehire baskı yapıp, bu yolları yaptırsınlar. Benim tek ricam bu. Toplantıda Büyükşehirin bu yolları ne zaman yapacağını da bize söylesinler. Bizim de içimiz rahat etsin. Boşu boşuna böyle kravat kesmek zorunda kalmayalım, kurdele keselim. İnşallah yollar yapılır da kurdele keseriz" dedi.

Konuşmasının ardından Taşyakan, kravatını çıkararak kesti.

BAŞKAN SOYLU YAŞANANLARI DEĞERLENDİRDİ

Menderes Belediye Başkanı AK partili Bülent Soylu ise, "Zeki kardeşimiz ne yazık ki Menderes'e hizmet etmek istediği için CHP tarafından adeta topa tutuldu. Kendisi, Menderesli vatandaşlarımızın, çocuklarımızın, esnafımızın, yaşlımızın çile çektiği yol problemine son vermek için meclise sunduğumuz önergeye 'evet' oyu kullanması nedeniyle CHP'den ihraç edildi. Ardından yoluna bağımsız olarak devam etme kararı aldı. Son meclis toplantımızda da yine dik bir duruş sergileyerek ilçemizde İZSU'nun Menderesli vatandaşlarımıza çektirdiği çileye kendince tepki gösterdi. Zeki kardeşime Menderesli vatandaşlarımızın yanında olduğu için teşekkür ederim" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Menderes haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Menderes haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Menderes meclisinde İZSU kazılarına kravatlı tepki haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı