KAYSERİ HABERLERİ

Melikgazi İlçesinin İmar Planındaki Detaylar

IHA
02.09.2015 - 14:36Son Güncelleme :

MELİKGAZİ BELEDİYESİ İMAR PLANI

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi İlçesinin imar planlarının gelişime ve geleceğe yön veren bir planlama ve çalışma içerdiğini söyledi.
Doğalgaz yer altı ve yer üstü hatları imar planlarında…
Melikgazi imar planlarında elektrik, su, kanalizasyon, iletişim hatları gibi yer altı yatırım detaylarının yer aldığını belirten Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç " Bir plan var ise o planlamada detaylarda olmalı, aksi takdirde plan yüzeysel olur. Melikgazi Belediyesi olarak imar planlarında mesken, işyeri, ticaret alanı gibi genel veriler yer almaktadır. Ancak planı planlama yapan, detaylardır. İmar planlarımızda yer altı yatırımlarımız da yer almaktadır. Bu özellik sayesinde diğer kurum ve kuruluşlar ile birlikte çalışmalar başarıyı artırıyor. Örnek olarak bizim planlarda elektrik hatları, PTT hatları, kanalizasyon gibi her türlü yer altı şebekesi planlara işlenmiştir. Bu modern ve bilimsel planlamanın bir gereğidir. Melikgazi Belediyesi olarak şimdi de doğal gaz hatlarının sayısal verileri imar planlarına işliyoruz “ dedi.
Sayısal veriler imar planlarında…
İlçe sınırları içerisinde doğal gazın ana hatları, cadde ve sokak hatları ile hangi binalara bağlantılarının olduğunu gösteren sayısal verilerin imar planına işlenerek tüm kurum ve kuruluşların ortak kullanımına açılacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, her kurumun alt yapısını gerçekleştirirken veya yatırımlarını yönlendirirken bu verileri kullanarak planlama yapabileceğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Melikgazi İlçesinin İmar Planındaki Detaylar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Melikgazi İlçesinin İmar Planındaki Detaylar haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı