KAYSERİ HABERLERİ

Mehmet Akif’i anlattılar

DHA
27.03.2017 - 10:03Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri Mehmet Akif Ersoy’u anlatan söyleşiyle devam etti. Söyleşiye televizyon programcısı Bekir Develi ile Tarihçi Prof.Dr. Mehmet Çelik katıldı.
Şehir Tiyatrosu’ndaki söyleşide '15 Temmuz ve İstiklalden İstikbale Mehmet Akif Ersoy' anlatıldı. Tarihçi Prof.Dr. Çelik, Mehmet Akif Ersoy’un Mehmetçik sevgisini vurguladı. 'Çanakkale Şehitlerine' şiirini geniş biçimde yorumlayan ve Milli Şairin Mehmetçiği ne denli yüce kavramlarla anlattığını ifade eden Prof.Dr. Çelik, "Akif’teki Mehmetçik sevgisini kimsenin anlaması mümkün değildir. Mehmetçik aşkı ifade edilebilirse ancak Mehmet Akif ile ifade edilebilir" dedi. Söyleşi sonunda Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, konuşmacılara teşekkür ederek çiçek verdi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Mehmet Akif’i anlattılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 10 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mehmet Akif’i anlattılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı