GAZİANTEP HABERLERİ

Medical Park’ta Gerçekleri Aratmayan Tatbikat

IHA
27.10.2015 - 17:53Son Güncelleme :

MEDİCAL PARK’TA GERÇEKLERİ ARATMAYAN TATBİKAT

IHA

Medical Park Gaziantep Hastanesi, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü UMKE Ekibi ve Gaziantep İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) işbirliği ile yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı.
Medical Park Gaziantep Hastanesi’nde düzenlenen tatbikat öncesinde hastane çalışanlarına KBRN, Afet ve Acil Durum Eğitimi, AFAD eğitim uzmanı tarafından verildi. Eğitimin ardından daha önceden hazırlanmış olan deprem tatbikatı senaryosu uygulandı.
Senaryo gereği hasta, hasta yakını ve hastane çalışanları acil toplanma alanına tahliye edildi. Hastane içinde yaralananlar ise yukarıdan sedye ile aşağı indirildi. UMKE Ekipleri tarafından acil toplanma alanına sahra çadırı kuruldu. Tahliye edilen yaralılar çadıra alınarak ilk müdahaleleri yapıldı. Durumu kritik olan yaralıların hastaneye sevk edilmesi ile tatbikat tamamlandı.
Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Müdürü Uz. Dr. Sadreddin Haksal, "Hastanemiz 2015 Hastane Afet Planı kapsamında deprem tatbikatını UMKE ve AFAD Ekipleri ile birlikte gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Aynı zamanda hastane çalışanları olarak deprem anında sağlık hizmetini kesintisiz devam ettirmek sorumluluğundan dolayı bu tatbikata büyük önem veriyoruz. Bununla birlikte AFAD ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından önce eğitim desteği arkasından da uygulamalı bir tatbikat gerçekleştirdik" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Medical Park’ta Gerçekleri Aratmayan Tatbikat hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 17 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Medical Park’ta Gerçekleri Aratmayan Tatbikat haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı