Marmaris'te canlı müzik izin belgesi kriterleri belli oldu - Muğla Haberleri
Muğla Haberleri

MUĞLA HABERLERİ

  Marmaris'te canlı müzik izin belgesi kriterleri belli oldu

  DHA
  21 Nisan 2017 - 19:16Son Güncelleme : 21 Nisan 2017 - 19:16

  Marmaris'te canlı müzik izin belgesi kriterleri belli oldu

  MUĞLA'nın Marmaris Belediyesi, 4 Nisan'da aldığı meclis kararına göre bar, disko, otel gibi yerlerdeki canlı müzik izin belgesi kriterlerini açıkladı. Ücretler 1250 lira ile 5 bin lira arasında değişiyor.

  Belediye Basın Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Eğlence vergisine tabi olmayan işletmelerde ses sınırlaması getiren uygulamada işletmeler faaliyet konusuna uygun şekilde hizmet vermeleri hedeflenmektedir. Canlı müzik izin belgesi almakla yükümlü işletmelerimizin öncelikli olarak belediyemize müracaat edip bilgi almaları, daha sonra ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ön yeterlilik almış kurum veya kuruluşlara çevresel gürültü seviyesi değerlendirme raporu hazırlatarak belediyemize sunması gerekmektedir. Canlı müzik izin belgesi bedelleri işletmedeki toplam hoparlör gücü üzerinden belirlenmiştir" denildi. Bedeller ise şöyle açıklandı: Toplam hoparlör gücü (watt) önerilen canlı müzik belge bedelleri 0-150 watt arası 1250, 151-350 watt arası 2 bin 500 lira, 351-1200 watt arası 3 bin 750 lira ve 1201 watt ve üstü 5 bin lira.

  Öte yandan Eğlence Vergisine tabi olmayan restoran, kafe gibi işletmeler, çevresel gürültü değerlendirme raporlarını hazırlatarak, Çevre Denetim Birimi'nin gerekli gördüğü önlemleri alarak işletme içerisinde her bir hoparlör gücü nominal watt cinsinden 50 watt'tan fazla olmamak kaydı ile işletme büyüklüğüne göre hoparlör sayısını çevre denetim biriminin kabul edeceği sayıda düzenleyebilecek. Canlı Müzik İzin Belgesi'ni toplam hoparlör gücüne göre belge bedeli olan 1250 lirayı ödeyerek alınabilecek.

  Üç yıl süreyle geçerli olacak canlı müzik belgesi süre bitiminde çevresel gürültü değerlendirme raporunun değişmemesi durumunda 1000 lira belge yenileme bedeli ödemek suretiyle 3 yıl yenilebilecek.

  Mustafa SARIİPEK / MARMARİS(Muğla), (DHA)

  FOTOĞRAF

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  MuğlaBugün25 ºCAçık
  • Perş26 ºC
  • Cuma25 ºC
  • Cmts22 ºC
  • Pazr24 ºC
  • Pzts23 ºC
  • Salı23 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı