MARDİN HABERLERİ

Mardin Çevre Yolu Projesi Tamamlanıyor

IHA
28.10.2015 - 11:32Son Güncelleme :

KARAYOLLARI 9. BÖLGE MÜDÜRÜ YARDIMCISI AHMET SAĞLAM, MARDİN İLE KIZILTEPE İLÇELERİNDE YAPILAN VE KENTİN TRAFİK AKIŞINA ÖNEMLİ ÖLÇÜDE RAHATLAMA SAĞLAYACAK PROJELERLE İLGİLİ HAZIRLIK ÇALIŞMALARININ SON AŞAMAYA GELİNDİĞİNİ AÇIKLADI.

IHA

Karayolları 9. Bölge Müdürü Yardımcısı Ahmet Sağlam, Mardin ile Kızıltepe ilçelerinde yapılan ve kentin trafik akışına önemli ölçüde rahatlama sağlayacak projelerle ilgili hazırlık çalışmalarının son aşamaya gelindiğini açıkladı.
Mardin Valiliği 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Karayolları 9. Bölge Müdürü Yardımcısı Ahmet Sağlam, kent sınırları içerisinde 19 projelerinin bulunduğunu belirterek, “Mardin ile Kızıltepe ilçelerinde yatırım planlaması yapılan ve kentin trafik akışına önemli bir rahatlamayı sağlayacak yatırımlarla ilgili hazırlık çalışmalarında son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Kızıltepe’deki çevre yolu projesi için belediyenin planlanan alan üzerinde yapması gereken koridor açma çalışmasını bekliyoruz. Bu çalışma yapıldığı taktirde ilgili projeyle ilgili tatbik çalışmalarımız hemen başlayabiliriz. Mardin’deki çevre yolu projesi çalışmalarıyla ilgili olarak da ekiplerimiz şuana kadar yaptıkları çalışmaların neticesinde altı alternatif alan üzerinden duruyoruz. Bu altı alternatifin artıları ve eksikleriyle değerlendirilerek, gerekli çalışmanın nerede yapılacağının kararı verilecek ve projeyle ilgili çalışmalara hemen başlanabilecek. Nusaybin’de ise yapılan yeni devlet hastanesi ile yeni okullar bölgesinde vatandaşların ve okul öğrencilerin daha güvenli bir geçiş yapabilmeleri için ilk önce bir sinyalizasyon çalışmasına gideceğiz. Köprülü kavşak yapımı çalışması için ilgili ön hazırlıklar yürütülmekte olup, bu konuda belediyenin imar planında görüldüğü gibi bir yol çalışmasını tamamlanması gerekmektedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Mardin Çevre Yolu Projesi Tamamlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mardin Çevre Yolu Projesi Tamamlanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı