MANİSA HABERLERİ

Manisa'dan kısa kısa

AA / Alaettin Yakın,Erkan Şimşek
28.02.2016 - 17:12Son Güncelleme :

- Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ali Şahin için ailesinin yaşadığı Turgutlu ilçesinde mevlit okutuldu

AA / Alaettin Yakın,Erkan Şimşek

MANİSA (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ali Şahin için ailesinin yaşadığı Turgutlu ilçesinde mevlit okutuldu.

Kurtuluş Mahallesi Mezar Sokak'taki mevlite Kaymakam Uğur Turan, Belediye Başkanı Turgay Şirin, Garnizon Komutan Vekili ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Levent Türker ile şehidin yakınları katıldı.

Kaymakam Turan, milletin huzur ve mutluluğu için canını ortaya koyan şehitleri hiçbir zaman unutmayacaklarını belirterek, "Emanetlerine sahip çıkacağız ve onları mutlu etmek için sürekli dualar edip, onları hatırlayacağız" dedi.

Şehidin babası Mehmet Emin Şahin de gördükleri desteğin, acılarını biraz olsun hafiflettiğini söyledi.

- Kula

Memur sen Kula temsilcisi Ali Osman Sönmez, "28 Şubat darbesi, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya vizyonuyla işbaşına gelen iktidarın icraatlarından rahatsız olan küresel güçlerin ve yerli kuklalarının ortaklaşa yaptığı bir darbedir" dedi.

Kent Meydanında toplanan Memur Sen üyeleri, 28 Şubat kararlarını protesto etti.

Üyeler adına açıklama yapan Sönmez, "28 Şubat darbesi, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya vizyonuyla işbaşına gelen iktidarın icraatlarından rahatsız olan küresel güçlerin ve yerli kuklalarının ortaklaşa yaptığı bir darbedir.Türkiye'nin her yerini modern mahpushaneye çeviren ve korku imparatorluğu kuran darbeciler, bu kaos ve korku ortamından yararlanarak ülkenin kaynaklarını hortumladılar, bankaların içini boşalttılar" diye konuştu.

Sönmez, ülkenin yeni anayasasına kavuşmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa'dan kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 17 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa'dan kısa kısa haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı