İSTANBUL HABERLERİ

Maliye Bakanı Ağbal'dan vergi açıklaması (1)

DHA
26.04.2017 - 12:10Son Güncelleme :
DHA

 Gülseli KENARLI - Güven USTA/İSTANBUL, (DHA) MALİYE  Bakanı Naci Ağbal, "Bir taraftan da finansal piyasaların derinleşmesi ve gelişmesi için rekabet halinde olduğumuz ülkelerle, rekabetimizin önünde engel oluşturabilecek varsa bir takım vergiler, onları da kaldırmaktan kaçınmayacağız"  dedi.

Maliye Bakanı Ağbal, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen “Türk Bankacılık Sektöründe Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörün Finansmanı ile Mücadele Çalıştayı"na katıldı. 
Bakan Ağbal çalıştayın ardından gazeteciler gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.  Ağbal,  "Finansal piyasalara yeni enstrümanların kazanılmasını öngören düzenlemeler var. Finansal işlemlerin yapılmasında vergilerin kaldırılması ya da indirilmesine yönelik öneriler var. Mayıs'ın 10-11'i gibi Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda önerilerin üzerinden geçeceğiz" dedi. 
Ağbal, "Vergiler veya diğer kamusal maliyetlerin azaltılması konusunda da tabiki mali disipline dikkat edeceğiz. Ama bir taraftan da finansal piyasaların derinleşmesi ve gelişmesi için rekabet halinde olduğumuz ülkelerle, rekabetimizin önünde engel oluşturabilecek varsa bir takım vergiler, onları da kaldırmaktan kaçınmayacağız" diye konuştu.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Maliye Bakanı Ağbal'dan vergi açıklaması (1) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maliye Bakanı Ağbal'dan vergi açıklaması (1) haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı