MALATYA HABERLERİ

Malatya Aktif Eğitim-sen’den Aşure Programı

IHA
30.10.2015 - 12:05Son Güncelleme :

MUHARREM AYI DOLAYISIYLA MALATYA AKTİF EĞİTİM-SEN ÜYELERİ AŞURE PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

Muharrem ayı münasebetiyle Malatya Aktif Eğitim-Sen üyeleri aşure programı gerçekleştirdi.
Düzenlenen Aşure programına Malatya Aktif Eğitim-Sen İl Temsilcisi Fatih Yanardağ ve sendika yönetici ve üyeleri katıldı. Malatya Aktif Eğitim-Sen İl Temsilcisi Fatih Yanardağ, “Mübarek Muharrem ayının onuncu gününe denk gelen ve Hicri yılbaşı sonrası en önemli günlerden olan aşure günü, Malatya Aktif Eğitim-Sen üyeleri arasında yoğun katılımlı bir buluşmaya vesile oldu. Ayrıca, ibadetlerin daha huzurlu, bereketin bol, paylaşımın yoğun olduğu böyle gün ve geceler bizlere bir arada olmanın coşkusunu yaşatmaya da devam ediyor. Bu kapsamda Malatya Aktif Eğitim Sen olarak ilimizde üyelerimize yönelik olarak, Darende ilçemizde ise tüm okullarda çalışan eğitim çalışanlara yönelik aşure ikramında bulunduk” diye konuştu.
Aşurenin paylaşım ve dayanışma olduğu kadar sevgi, bolluk ve bereketin de simgesi olduğunu belirten Fatih Yanardağ, “Asırlardır sürdürülen bu gelenekle birlikte farklı olanların ahenk içinde buluşup, ortak tada katkı sağlamaları, birlik gibi kültürümüzün temelinde her daim var olan hoşlukları devam ettirme arzu ve bilinci daha da ortaya çıkmaktadır. Tıpkı aşurenin içindeki birbirinden farklı malzemelerin bir araya gelip, aynı kazanda kaynaması ve sonucunda damaktan tadı gitmeyen aşureye dönüşmeleri gibi. Her farklı bireyin bir araya farklılıkların unutulduğu bir ortamdır. Bu yüzden aşure aynı zamanda birlikte yaşamanın sembolüdür” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Malatya Aktif Eğitim-sen’den Aşure Programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malatya Aktif Eğitim-sen’den Aşure Programı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı