GeriYiğit Karaahmet Demet Akalın'ın bagaj tutkusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Demet Akalın'ın bagaj tutkusu

Demet Akalın'ın bagaj tutkusu

"Aşırı iyilikten her zaman maraz doğacağına inanırım. Kendimde pek bulunmasa da temiz kalpli olmak, yardım sever olmak, gönlü geniş olmak, eli açık olmak (bundan bende de bol miktarda var) elbette iyi meziyetlerdir. Tüm bunları dozajında yaşayanlara saygım sonsuz."

Ama bir de tabi bu yardımseverliği abartanlar da var. İyiliğin fazlası enayiliktir bana göre. Bi kadarına gerek vardır ama o kadarına da gerek yoktur.

Demet Akalın şimdi de sabah programına başladı. Kiminle birlikte dersiniz? Son dönemin gelmiş geçmiş en büyük kaybedenlerinden biri olan Alişan'la birlikte. Prestij müziğin harika çöküşünden sonra (Dualarım aynısının Acun'un başına da gelmesi için), o ortalığa dağılan kıllı, maçomsu erkeklerden hiçbir baltaya sap olamayanlarından biri Alişan. Bir takım sabah programlarında güzel kızların yanında doldurulan eril kontenjan kendisi. Bir de öğrendiğimize göre İbrahim Tatlıses robot olunca, kendisine gelen ekstraları da Alişan'a gönderiyormuş. Bu kadar bir başarıdan söz ediyoruz.

Ha tabi bir de Demet Akalın'ın çok yakın arkadaşı. Her Ramazan Tophane'de nargile fokurdatarak ve kulüp çıkışı birbirlerinin sevgililerini açıklayarak eğleniyorlar.

Demet Akalın'a baktığımızda ise bu işlerden az buçuk anlayan herhangi birisinin 'önümüzdeki yıllar içinde Türk Pop müziğine damga vuracağı garanti tek kadın şarkıcısı' tezini çok rahat koyabilir. Durduğu nokta, şarkı seçimleri, konserleri, hayat tarzı ve tüm şuursuzlukları ile 15 yıl sonrasını görebildiğimiz tek insan.
Peki şimdi böyle bir kariyere sahip bir Demet Akalın neden durup dururken Alişan'la sabah şekeri olmak ister? Yeni Çağla Şıkel olmak için mi? Ne gerek var şimdi buna?

Çünkü bu konular Demet Akalın'ın yumuşak karnı. Özünde maalesef iyi bir insan kendisi. Ve arkadaşları için, sevdiği insan ya da kendisini sevenler için elinden gelen her türlü iyiliği yapmak istiyor. Tüm o pop star hallerine rağmen tüm o şöhreti göz ardı edebildiğinde elinde kalanlara bir takım kıyaklar yapmak istiyor.
Ne gerek var buna? Bas git kızım, sen yoluna bak. Son hızla ilerliyorsun zaten, yanında sürekli bir ekstra bagaj taşımanın ne manası var? İstiyorsan arkadaşlarına yemek ısmarlarsın bir akşam. Seniz hızında ilerleyen birisini yavaşlatmaktan başka bir işe yaramıyorlar ki bunlar.

Sadece Alişan da değil. Akalın'ın hayatı boyunca yaptığı seçimlerde de hep bu eş-dost-sevgili üçgeninden ha gayret bir bagaj yüklemesi var. Harem Otogar'ından bile bir günde bu kadar çok bagaj taşınmıyor.

Bay Bekensir olayını saymıyorum bile. Sayamıyorum. O gitmeler, gelmeler, evlenmeler, boşanmalar... Adam düşemedi bir türlü yakasından. İyi kalpli kızımız da onu bir türlü Cavalli marka bluzunun yakasından silkeleyip atamadı.

Attıktan sonra ne oldu?

Boşu boşuna bir bagajı daha senelerce taşımış oldu. En sonunda (artık umut ediyoruz ki sonuncu olarak) attı. Önder Bekensir bu sefer Demet Akalın olmadan edinemeyeceği şöhretiyle şimdi de Buzda Dans'ta yarışacak. Bir başka kaybeden bir başka bagaj vakası.

Bir tane daha ister misiniz?

Deliyim şarkısının klibinde Demet Akalın fan kulüp üyeleriyle birlikte oynuyor. Bir takım çirkin erkekler ve kızlar Demet Akalın'ın arkasında dans ediyorlar, yönetmen aralara birkaç kadraja da onların portrelerini sıkıştırmış. Neden? Onlar fan kulüp üyeleri ve Demet Akalın'ı seviyorlar diye. Yahu zaten onların işi sadece Demet Akalın'ı sevmek. Hayatta başka bir görevleri yok. Tutup bunun karşılığında onlara bir iyilik yapıp, klibinde oynatmanın ne gereği var. Klip boyunca Akalın'ın da aşırı sıkıldığı ve kameranın sadece kendisini çekmesini istediği çok belli. Evet oynasınlar, demiş başına kalmış baya.

Takipçileri de eminim onu izlemek, bu sefer hangi kıyafeti giydiğini detaylarıyla incelemek istiyorlar. Manasız yere sırf fan kulüp üyeleri diye o tiplemeleri görmek ve gülmek zorundayız.
Esas 'artık bundan sonra akıllanır' dediğim iyilik hamlesi ise Hande Yener'i tekrar çöpten çıkarması oldu. Hande Yener'i ezmiş geçmiş, üstüne tur bindirmiş, tahtını elinden almakla kalmamış onu bir daha oraya sokamayacak hale getirmiş Demet Aakalın ne yaptı? Gitti Hande Yener'le barıştı, saç saça fotoğraflar çektirdi, bir dönem arkadaş oldu, Yener'i tekrar kulvara soktu. Sonra da bozuştular, iyiliğiyle ortada kaldı. Aynı durumda kendisi olsa acaba Hande Yener ona bu kıyağı yapar mıydı? Hiç sanmıyorum.
İyi insan olmakta bir sorun yok. Sorun fazla iyi biri olmakta. Tarih iyilik yüzünden burnu beladan kurtulamamış örneklerle dolu. Demet Akalın'da bu kulvarda hızla ilerliyor.

Sabah programında Alişan'la başarılar. Ama hayat ve Akalın'ın ilerlediği kulvar bin bir zorlukla dolu. Bazen burada yüreğine sağlık'tan daha ötesi gerekiyor.

Bazen acımasız olmak ve ezmek gerekiyor. Akalın hayır diyebilmeyi öğrendiği anda işte esas onu hiç kimse o zaman tutamayacak.