GeriKişisel Bakım Y Kuşağı Güzellik ve Moda Trendlerine Yon Veriyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Y Kuşağı Güzellik ve Moda Trendlerine Yon Veriyor

Y Kuşağı Güzellik ve Moda Trendlerine Yon Veriyor

"Hayatımıza bomba gibi düşen, fark yaratan ve tüm algıları yerle bir eden Y kuşağı; güzellik, estetik ve moda trendlerine de yön veriyor. Tahtlarını ne zaman devrederler bilmiyoruz ama o zamana kadar yeni güzellik anlayışının kilometre taşlarını bir bir döşeyen Y kuşağının etkisindeyiz. Medikal Estetik Hekimi Alp Mamak, Y kuşağı ve yön verdikleri güzellik trendlerini anlattı. "

Her alanda olduğu gibi güzellik ve estetik alanında da dünya trendlerine yön veren Y kuşağının fark yaratan etkisi, sürekli değişen talepleri, marka değerlerine verdikleri önem ile bizlerin de dünya trendlerini takip ederek sürekli yenilenmemize neden oluyorlar.

Moda ve güzellik anlayışı eski kalıplarından çıkıp; farklı hatta garip sayılabilecek bir forma bürünüyor. X kuşağının etkisindeki güzellik ve moda anlayışında kişinin karakterini yansıtması en önemli kaygıydı. Bu kuşak kendine yakışanı giymeye özen gösteriyordu. Fark yaratmaya çalışıyor ancak fazlasıyla birbirine benzeyen kişileri görmek mümkündü. 80 sonrası hayatımıza giren ve hala da bizleri şaşırtmaya devam eden Y kuşağının öncelikli kaygısı ise mutlu olmak ve kendini ifade etmek. Bu nedenle birbirinden tamamen farklı bakış açıları, yenilikçi ve asi ruhları ile güzellik ve moda başta olmak üzere birçok alanda etkileri yadsınamayacak derecede büyük.

Y kuşağının estetik algıları çok yüksek

Geçtiğimiz yılın dünya genelinde yapılan güzellik uygulamaları verilerine bakıldığında sadece Amerika’da kırışıklık tedavisi olan 7 milyon kişi olduğu görülüyor. Esas ilginç olan ise bu bireylerin %30 gibi bir oranının 20-30 yaş arasında olması yani Y kuşağı. Yaş grubuna baktığımızda ise kırışıklık tedavisine en az ihtiyaç duyulan yaş aralığı.

Güzelliği de modayı da belirleyen tam da bu nedenle Y kuşağı oluyor. Her şey onların hegamonyasında. O nedenle güzellik ve moda eski kalıplarından çıkıyor, belki diğer nesiller tarafından abartılı ve çirkin olarak bile adlandırılacak bir forma bürünüyor. Şimdi onların zamanı. Eninde sonunda algılarımız değişecek ve yeni güzellik algısı her şeyi fethedecek.

Güçlü Tırnaklar İçin 6 İpucuTırnaklar, el güzelliğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bakımsız, kırılan, soyulmuş ya da sararmış tırnaklara sahip olmayı hiçbirimiz istemeyiz. Eğer güçsüz tırnaklara sahipseniz önereceğimiz 6 adımı mutlaka denemelisiniz.
False