GeriSaç Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Saç Modelleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Saç Modelleri

Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Saç Modelleri

"Kadınların canı sıkıldıkça, hayatında değişiklik istedikçe, farklı bir şeyler arayışına girdikçe mütemadiyen sardığı şey belli, tabi ki saçlar! İşte bunlar da ünlülerin en çok tercih ettiği saç modelleri…"

Ünlüler de aynı şekilde bazen hayal gücünü zorlayan saçlarla karşımıza çıkıyor fakat çoğu yıldız tercih ettiği bazı modellerden uzun süre ayrı kalamıyor. Ünlü isimler yeni projeleri, albümleri veya dizileri dolayısıyla saç modellerini sıklıkla değiştiriyor. Siz de ünlülerin saç modelleri arasından ilham alıp kendi saçınıza uyarlayabilirsiniz. Fakat öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken en önemli detay yüz şeklinizdir. Yüz şekli saç modeli ile birebir uyumlu olan ve saç modelini en güzel şekilde gösteren unsurdur. Seçtiğiniz saç modeli sizin yüz tipinize uygun değil ise sonuç beklediğiniz gibi olmayabilir. Bu nedenle ilk önce yüz tipinizi ve yüz modelinize en uygun saçı belirlemekte fayda var.

Charlize Theron

Charlize Theron, Rihanna kadar olmasa da sık sık saçlarını şekilden şekle sokan ve bizi her defasında şaşırtan ünlülerden biri! Ünlü olduğundan bu yana birçok saç stilini deneyen güzel oyuncu, yumuşak kesimleri hafif dalgalı modellerle birlikte kullanmayı tercih ediyor.

Charlize Theron’un en favori kesimlerinden biri de uzun, kısa, düz veya dalgalı olarak değişen bob modelleri.
Ünlü yıldız, yüz şeklinin avantajıyla arkada ya da biraz üstte toplanmış modelleri de kendine yakıştırıyor. Saçlarda renk seçimi ise hafif bronz veya açık teniyle uyum içinde görünen, doğal saç rengine yakın olan sarının tonları.
Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Saç Modelleri
Katie Holmes

Katie Holmes, kakül ile olabilecek en kolay ama en fazla fark yaratan detay ile saçlarını şekillendirmişti. Uzun saç modelleri ile görmeye alışık olduğumuz Katie Holmes dönem dönem kısa, çene uzunluğunda, dalgalı veya klasik bob kesimiyle, kısa saç modellerini de deniyor. Saçları uzun olduğunda dalgalı, katlı modelleri seven yıldız, koyu kahve tonlarından vazgeçmiyor ancak farklı tonlardaki gölgelerle saç rengine hareket katıyor.Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Saç ModelleriJennifer Lopez

Jennifer Lopez, tarzına yakışır biçimde kendini en çok yenileyen, trend belirleyen bir ünlü! Kahve, altın sarı, karamel tonlarından vazgeçmeyen ünlü şarkıcı, saç modelleri konusunda da çok uçlarda gezmiyor ancak kendine yakışan renk ve kesimleri bulmayı biliyor. Genellikle açık, uzun dalgalı, katlı saç modellerini tercih eden yıldız bazen dümdüz, bazen uzun bob, bazen sıkı sıkıya toplanmış modellerle karşımıza çıkıyor. Güzel yıldız da, kendisine en çok yakışan saçın topuz olduğunu kesinlikle çok iyi biliyor ki, kırmızı halı seçimleri hep topuzdan yana oluyor. Ünlü şarkıcı, sadece mükemmel fiziğiyle değil; sağlıklı saçlarıyla da modanın rol modellerinden.
Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Saç Modelleri
Rihanna

Normal şartlarda kadınlar sürekli saç değişikliklerden korkarlar fakat Rihanna için bu pek de sorun olmuyor. Sürekli saç rengini ve kesimlerini değiştirmesiyle dikkatimizi çeken Rihanna; hiç bıkmadan saç kesim tarzını ve saç renklerini değiştiriyor. Uzun, kısa, kıvırcık, afro, dalgalı ve daha birçok modeli parlak kızıl, sarı-siyah, siyah-mavi, koyu-kumral renklerle birleştiriyor.
Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Saç Modelleri
Cameron Diaz

En ünlü sarışınlar arasında ilk sıralarda yer alan Cameron Diaz, geniş yanaklara ve yuvarlak ve keskin yüz hatlarına sahip. Dolayısı ile keskin yüz hatlarını seçtiği saç kesimleriyle yumuşatıyor. Özellikle elmacık kemiklerine düşen perçemler ve devamında gelen katmanlı saç kesimi yüz hatlarını yumuşatmaya mükemmel derecede yardımcı olmuştur. Ancak nadir de olsa Cameron Diaz'ın kısa saç kesimine de rastlamaktayız. Saç modelleri arasında genellikle rahat, saçlarını doğal haline bırakmış görünen modelleri tercih ediyor. Ünlü yıldızı genellikle dalgalı saçlar, dağınık at kuyruğu, hacim verilmiş bukleler, omuz uzunluğunda düz saç modelleri ile görüyoruz. Güzel oyuncunun öncelikli renk tercihi altın-kahve, bal ve sarı tonları ama aralarda koyu kahve ve kuzgun siyah renklerle de kameraların karşısına geçiyor.
Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Saç Modelleri
Blake Lively

Blake Lively saç stilini neredeyse hiç değiştirmeyen yıldızlar arasında. Bir dönem kızıl veya kumral tonlarda da olsa ünlü yıldızın saç rengi genel olarak sarının tonları olarak tanımlanabilir. Hatta kızıla boyattığında bile biraz sarı görmek mümkün. Ünlü oyuncunun saçlarında tercih ettiği bir kaç klasik model var, bunların dışına çok fazla çıkmıyor. Blake, saçlarını genelde doğal dalgalarıyla salık şekilde kullanmayı seviyor. Özellikle davetlerde kullanmaktan hoşlandığı saç modeli de, at kuyrukları ve yana atılmış saçlar. At kuyruğunu bazen düşük, bazen de tepeden toplayarak hem şık hem de genç bir görünüme kavuşuyor. Yana atılmış saçlarını da doğal dalgalarla bazen de çabasız örgülerle kullanıyor.
Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Saç Modelleri
Ashley Greene

Güzelliği ve çekiciliği tüm dünyaca konuşulan ünlü yıldız Ashley Greene, birçok saç rengi ve modeli deneyen ünlülerden. Yüz şekli ideal şekle yakın olduğu için alnını kapatan modellere gerek duymayan Ashley Green, genellikle gevşek, doğal görünen dalgalı saç modelleri kullanıyor. Ünlü yıldız bukleli, düz, katlı, örgülü, bob saç modellerini de denemeyi seviyor. Ten rengiyle uyumlu koyu tonların yanı sıra bal rengi ile karışık açık kahve, koyu kestane, kumral ve altın-kahve saç renklerini de zaman zaman kullanıyor.
Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Saç Modelleri
Kim Kardashian

Açık ten rengine yakışan koyu kahve, siyah tonlarını kullanan Kim Kardashian, saç modelleri içinse açık düz kesim, hafif dalgalı, dağınık topuz ve ara ara kaküllü kesimleri tercih ediyor. Upuzun ya da orta uzunlukta olsun, Kim Kardashian her zaman mükemmel görünen saçlara sahip.
Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Saç Modelleri
Dove’un yeni saç bakım spreyi saçın zor şekil alma ve kabarma gibi sorunları için anında ve etkisini uzun süre koruyan çözümler sunuyor. Dove’un yeni saç bakım spreyi sayesinde siz de ünlülerin bu saç modellerini kolayca elde edebilirsiniz!