GeriStil Önerileri Şık ve zarif bir görünüm için siyah mini elbiseler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şık ve zarif bir görünüm için siyah mini elbiseler

Şık ve zarif bir görünüm için siyah mini elbiseler

"Siyah elbise birçok kadının dolabında olmazsa olmaz parçalardandır. Çok kullanışlı olmakla beraber doğru seçilmiş siyah mini bir elbise, her zaman şık ve zarif görünmenin anahtar parçasıdır."

1920'lerde yas tutan bayanların giydiği elbiseler siyah olurdu ancak ta ki 1926 yılında Gabrielle Coco Chanel'in Vogue dergisinde çıkan basit kesimli ama zarif siyah elbisesini herkes görene kadar. Her kesimden kadının giyebileceği bir şeydi bu basit kısa elbiseler ve Hollywood da bu trendin günümüze kadar hala popüler kalmasına yardımcı oldu. Bu mini siyah elbiseler o kadar klasikleşti ve yoğun olarak kullanılmaya başlandı ki tüm dünyada artık İngilizce kısaltması olan LBD (little black dress) olarak anılıyor.

Günümüzde de hiç şüphesiz her kadının gardrobunda basit ama elegan bir siyah elbisesi vardır. Eğer yoksa, hemen bir tane edinmelisiniz; bir gardrobun en temel parçasıdır ve akıllıca seçilirse yıllarca kullanılabilir. Her ortama da uyum sağlayabilir bu siyah elbiseler. Üzerine bir hırka ve küçük topuklu ayakkabılarla işe giderken; burnu açık abiye topuklularla ve mücevher ile gece davetlerde; balerin ya da sandaletlerle bir fular ekleyerek hafta sonları giyebilirsiniz. Hem de kimse aynı elbise olduğunu anlamaz bile!

Haberin devamı için tıklayın!


Mahmure Moda Editörü Bahar Eren