GeriAşk Seni dinlemesini sağlayacak 4 tüyo!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seni dinlemesini sağlayacak 4 tüyo!

Seni dinlemesini sağlayacak 4 tüyo!

"Eğer iletişimle ilgili tavsiyelerimizi dinlersen, erkek arkadaşın bir daha asla seni duymazdan gelemez. İşte seni can kulağı ile dinlemesini sağlayacak 4 tüyo!"

Seni dinlemesini sağlayacak 4 tüyo

En nazik erkeğin bile önemli bir şey anlatmaya çalıştığında son derece duyarsız olması sinirini mi zıplatıyor? En yakın arkadaşınla aran mı bozuluyor? Sevgilin de sen de cinsel soğukluk mu yaşıyorsunuz? Bu gerçekten o kadar kafaya takılacak bir durum değil. Gerçekten değil!

Bu tamamen erkeklerin, yaradılış olarak kadınlardan farklı olmalarından kaynaklanıyor. Ve sonuç olarak, kelimelerin ona ulaşana kadar kaybolup gidiyor.

Fakat üzülme, çözüm çok basit: Onun dilini konuşmayı öğreneceksin. Bununla ilgili mükemmel ipuçlarımız var.

Yanyanayken konuş!

Eğer ortaya tatsız bir konu atıyorsan (evlilikle ilgili beklentilerin vs.) yüz yüze konuşmalardan kaçınmalısın.

"Düşünülenin aksine, göz temasında kalınarak yapılan tartışmalar problemi daha da kötüleştirir" diyor The Secrets Of Happily Married Women kitabının yazarı Scott Haltzman. Direkt olarak gözlerinin içine bakman, ona kendini tehdit altında hissettirebilir ve yüzleşme durumu söz konusu olduğunda erkekler içgüdüsel olarak "savaş ya da kaç" cevabını tetikleyecek hayatta kalma moduna geçer.

Sakin tutmak için onunla yan yana bir şeyler yaparken konuş; örneğin yürürken ya da kanepede yan yana yemek yerken...

Seni dinlemesini sağlayacak 4 tüyo

İma etmeyi kes!

Neuroimage'da yapılan bir araştırmaya göre erkek beyni, erkek sesini normal konuşma, kadın sesini ise müzik olarak algılıyor. Arkadaşlarından biri uyduruk bir Playstation oyunu ile ilgili bir şey söylediğinde onu dinleyip, senin işteki sorunlarını dinlememesinin nedeni bu.

Her kelimeni dikkate aldığından emin olmak istiyorsan, istediğini mümkün olduğunca çabuk söyle! "Erkekler eti kemiğinden sıyrılmış şekilde yemek ister" diyor Haltzman. Öyleyse sen de söyleyeceğin şeyle ilgili direkt ifadeler kullanarak onun dikkatini çek.

Seni dinlemesini sağlayacak 4 tüyo

Düşündüklerini belli et!

Sen ona yakın arkadaşının ikiyüzlülüğünden bahsediyorsan ve o kafası karışmış gibi görünüyorsa, bu onun algısal yavaşlığından kaynaklanıyor. Biyolojik farklılıklar erkekleri doğuştan problem çözücü yapıyor; çatılmış kaşlar kafasında çözmek için çabaladığı karışıklığın bir göstergesi.

"Ne zaman bir kadın, erkeğe bir ikilemle gelse, erkek bunu çözmesi gereken bir problem olarak algılar" diyor Haltzman.
Ondan ne istediğini bildiği zaman, dediğini yapacak ve sana istediğini verecek: Kulağını...

Seni dinlemesini sağlayacak 4 tüyo

Egosunu okşa!

Ondan bir şey istediğinde söylediklerinin bir kulağından girip diğerinden çıktığını düşünüyorsan, ona daha fazla yağ çekmelisin.
Erkekler onları rekabetçi ve önemli hissettiren testosteronla doludur.

Diyelim ki senin arkadaşlarınla görüşmek onun hoşuna gitmiyor. "O kadar eğlencelisin ki! Tüm arkadaşlarımın biraz neşelenmeye ihtiyacı var. Bu gece bizimle gelir misin?" gibi cümleler kurarak egosunu okşa. Bu kompliman onu duruma ayak uydurması için yüreklendirecek ve ihtiyaç duyduğu güveni sağlayacak.

Kaynak: Women's Health