GeriMakyaj Sarışınlar için makyaj tüyoları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sarışınlar için makyaj tüyoları

Sarışınlar için makyaj tüyoları

"Eğer sarı saçlara sahipseniz hem dikkat çekici, hem doğal hem de saçlarınızla uyumlu, kolay makyaj tüyoları öğrenmeye ne dersiniz?"

Sarışın bir kadın olarak, hangi tonları seçmeli, hangi renklere ağırlık vermeli merak ediyorsanız işte makyaj sürecinizde size yardımcı olacak öneriler.

Dikkat etmeniz gereken en temel şey hafif, doğal ve yumuşak tonları seçmeniz. Uçuk pembe ve şeftali tonları yanaklarınızda çok güzel duracaktır. Kırmızı ruj kullanmayı seviyorsanız makyajınızın ağır olmamasına özellikle dikkat etmelisiniz. Bej veya pembe tonlarında bir far, pembe tonlarında bir allık ve dudak renginize yakın bir ruj hafif bir makyaj için ihtiyaç duyduğunuz renkler.

Rimel

Sarışın bir bayan olarak rimel tercihinizi siyah renkten yana değil de fazla koyu olmayan kahverengi tonlarından yana yapmalısınız. Aksi halde siyah renk bir rimel sarı saçlarınız ve doğal makyajınızla zıt bir görüntü oluşturur ve çok baskın görünebilir.

Far seçiminiz göz renginize göre

Eğer gözleriniz kahverengi ise mürdüm ve kahve tonlarını, mavi gözlü iseniz gümüş, açık gri ve hafif mavi tonlarını seçmeniz sarı saçlarınızla size şık bir hava sunacaktır. Gözlerinizin çekiciliği tamamlamak isterseniz kaşlarınızı, saçlarınızdan bir iki ton koyu renkte bir kaş kalemi ile belirginleştirin. Böylelikle daha anlamlı bir ifadeye kavuşursunuz.

Gece makyajınız için gümüş veya gri tonları size çok yakışacaktır. Gözlerinizi ön plana çıkartmak için siyah rimel kullanmanızda herhangi bir sakınca yok. Doğal renklerde bir ruj ve koyu pembe tonlarda bir allık ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.