GeriKişisel Bakım Pratik Bilgiler: Evde Yapabileceğiniz Doğal Yerfıstığı Kremi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pratik Bilgiler: Evde Yapabileceğiniz Doğal Yerfıstığı Kremi

Pratik Bilgiler: Evde Yapabileceğiniz Doğal Yerfıstığı Kremi

"Kuru ciltler için evde kolaylıkla yapabileceğiniz doğal yerfıstığı kremi tarifi..."

Yerfıstığı yağının koruyucu ve dinlendirici etkisine sahip olan bu karışım, özellikle kuru ciltler için idealdir. Bu krem cildi nemlendirip, bakımını sağladığı için geceleri uyumadan önce kullanırsanız daha etkili sonuç  elde edersiniz.

Malzemeler:

* 50 ml yerfıstığı yağı
* 3 gr balmumu
* 3 gr kakao yağı
* 20 gr lanolin
* 30 ml gül suyu
* 8 damla lavanta yağı

Önce balmumu , kakao yağı ve lanolini 60 derecede ısıtın. Bu karışımda ısının aynı olması son derece önemlidir, aksi halde bileşenler birbirine karışıp bir bütün oluşturamazlar. Karışımların ısıları ayarlandırktan sonra yerfıstığı yağını da karışıma ekleyip 60 derece ısıyı ayarlayın. Son olarak da gül suyunu karışıma katın. Ardından karışımı ocaktan indirin ve karıştırmaya başlayın. Bunun için tahta bir çubuk kullanabilrisiniz. Karışım soğuyana kadar yavaş yavaş karıştırın.

Karışıma lavanta yağını ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Soğuduktan sonra kutuya koyup, kapağı açık bir şekilde bir saat kadar beklettikten sonra kullanabilirsiniz. Bu arada kremi buzdolabında tutarsanız kulanım süresini uzatabilrisiniz.Pratik Bilgiler: Evde Yapabileceğiniz Doğal Yerfıstığı Kremi

Pratik Bilgiler: Bal ve Yumurta Maskesi