GeriMakyaj Pınar Aylin makyaj odasında!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pınar Aylin makyaj odasında!

Pınar Aylin makyaj odasında!

"Pınar Aylin ile güzelliğe dair bilinmeyenler..."

Cildiniz pürüzsüz görünüyor. Bunun sebebi genler mi yoksa çok İyi bir bakım sırrınız mı var?
Genlerim açısından şanslıyım sanırım. Cilt bakımım çok basit. Sade ürünlerle temizlerim ve nemlendiririm. Fakat cilde sürekli bir şeyler sürerek onu yormanın çok doğru olmadığım düşünüyorum.

Hangi bakım ürünlerini kullanıyorsunuz? Uzun zamandır Guerlain'in ürünlerini kullanıyorum. Göz çevrem için Shisei-do'nun nem veren göz kremini tercih ediyorum. Zaman zaman peeling de yapıyorum.

Makyajda da sade renkleri mi seviyorsunuz?
Evet. Eğer konser ya da bir çekim yoksa, genelde doğal bir görünümü seviyorum. Çekimler dışında hiç fondöten kullan¬mıyorum. Guerlain'in Terracotta allığı be¬nim vazgeçilmez makyaj malzememdir. Bir de dudak rengi bir parlatıcı sürdüm mü, güne hazırım demektir.


Peki ya gece makyajınız?
Özel bir davete katılacaksam, göz makyajına ağırlık veriyorum. Siyah kalem sürüp göz kapağına dağıtırım. Bu makyaj buğulu bir hava katıyor yüze. Hatta bazen takma kirpiklerle gözlerimi belirginleştirmeyi de seviyorum. Çünkü kirpik yüzün bütün iradesini zenginleştiriyor. Dudağıma da şeftali tonlannda bir par¬latıcı sürüyorum. Ama kırmızı rujun etkisini de hafife almıyorum. Eskiden hiç sevmezdim ama bir çekimde Zeynel Abidin Ağgül kırmızı ruj sürmemde ısrar etti. Onun hatırı için sürmüştüm ve o günden beri de çok hoşuma gidiyor.

İlk makyaj anınızı anlatır mısınız?
16 yaşımda Türk Koleji'nden mezun olurken makyaj yaptırmıştım. Uçuk pembe kıyafetime ve yaşıma uygun bir makyajdı.

Saçlarınızda hiç değişiklik yapar mısınız?
Saç konusunda biraz tutucuyum. Saçlarımı sarıdan başka bir renkte hayal edemiyorum. Modeliyle de pek oynamam. Lisede çok kısaydı ve zaten minyon olduğum için beni çok küçük gösteriyordu.Çok doğal bir bronzluğunuz var. Güneşle aranız nasıl?
Yazın zamanımın çoğunu Çeşme'de geçiriyorum. Orada beyaz kalmak biraz zor tabii ama güneşten kendimi korumaya ve dozunda bronzlaşmaya dikkat ediyorum. 12:00 ile 16:00 arası güneşe hiç çıkmıyorum. Güneşlendiğim zamanlarda ise göz çevremi mutlaka koruyorum.

Spor yapıyor musunuz?
Okulda yüzücüydüm. Spor alışkanlığının ergenlik çağında edinilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu aralar pek spor yapamasam da, beslenmeme, uyku düzenime, yaşam şeklime, stresten uzak kalmaya, doğaya dönük ve sevdiklerimle birarada olmaya özen gösteriyorum. Bunların tümü insanı hem güzelleştiriyor hem de sağlıklı kılıyor zaten.

Saç
Kum ajanstan Kuaför Metin Demir, Pınar Aylin'in kırmızı straples elbisesiyle sıkı toplanmış yan bir topuzun çok hoş görüneceğini söyledi. L'Oreal Proffes-sionnel, Infinium saç spreyi ile(45 TL; kuaförlerde)sabitlediği saçları yana doğru taradı. Arkada, kulak hizasında yan bir at kuyruğu yaptı ve kuyruğu kendi etrafında döndürerek topuz oluşturdu.Makyaj
Makyöz Georgie Billington, bu makyajda gözlere ağırlık verdi. M.A.C. Eye Shadow in Black Malt farı (33 TL; 0212 282 2615) göz kapaklarına dağıttı. Siyah bir göz kalemini kirpik diplerine sürerek gözün dışına doğru yaydı. Kirpiklere ise L'Oreal, Extra Volume Colagen maskara (39,99 TL; parfümerilerde) ile yoğunluk kattı. Dudaklara renksiz bir nemlendirici sürdü.

Pınar Aylin'in makyaj çantasında...>>>
1)GUERLAIN, TERRACOTTA ALLIK, 160 TL; parfümerilerde.

2) MAC, EYE PENCIL IN EBONY GÖZ KALEMİ, 26,50 TL; (0212)282 26 15.

3)BABE, LIP PROTECTOR SPF 30 GÜNEŞ KORUYUCU, 12,50 TL; Cevahir Ecz.; (0212)380 06 00.

4)ESTEE LAUDER, MAGNA SCOPIC MASKARA, 62 TL; parfümerilerde.5)DOVE, ROLL ON DEODORANT, I 6,75 TL; marketlerde.

6)BY TERRY, ROUGEDEL ECTATION NO: 11 RUJ, 92 TL; parfümerilerde.

7) CHANEL, NO: 5 PARFÜM. 100 ml, 299 TL; parfümerilerde.