GeriMakyaj Oya Tolga'dan Sonbahar-Kış Makyajı İncelikleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oya Tolga'dan Sonbahar-Kış Makyajı İncelikleri

"Makyaj uzmanımız Oya Tolga, sizlerden gelen sorularla geçirdiği yoğun bir yaz döneminin ardından şimdi de Sonbahar-Kış makyajının incelikleri ve bu sezonun makyaj trendi ile sizlerle birlikte...."

Sezon makyajını 3 ana grupta toplayabiliriz;

1.Sade ve doğal bir çizgi:
Bu tarz makyaj da cildinizde çok doğal bir hava oluşmalıdır. Yanaklar da transparan bir parlaklık göze çarpmamalıdır. Gözler hafif doğal gölgelerle masum bir ışıltı taşımalıdır. Yine dudakklarda da çok açık pembe ve şeftali tonları uygulanmalıdır.

Sonuç : Masum, temiz ve genç bir ifade.

2. Siyah ve füme gölgelerin kullanıldığı sofistike fakat aynı zamanda baştan çıkarıcı bir görünüm. Bu makyajda siyah kalem ve füme, siyah fonlarla gözler çerçeveleniyor. Hatta tarihi bir makyaj malzemesi olan sürme kullanılabilir. Gözler siyah kalem ile çerçevelenmiş ve dramatik, dudaklar ya tamamen naturel veya koyu kırmızı şarap renkleri olabilir.
Bu tarz makyajda yanaklarda fazla allık kullanımından kaçınmalıdır.

3. Metalik, parlak yansımalar, özellikle bakır, altın, metalik, kahve tonlarının parlak ışıltıları.
Göz makyajında metalik renkler ustaca kullanılmak ister. Bu sezon göz makyajında metal renklerin yanı sıra ten makyajında parlak ışık yansımaları özellikle elmacık kemiklerinde uygulanmakta. Dudaklar ise koyu kırmızı ve şarap rengi rujlarla oldukça etkileyici bir görünüm sunmakta.

Yalnız bu tarz makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken noktalarda var. Çünkü parlak renkleri kullanmak bilgi, beceri ve dikkat ister. Yanlış uygulamalar bazı yerlerde gereksiz patlamalara defolar yol açar. Bütün bu önermeler doğru ve hatasız bir teknikle iyi sonuçlar verir.
Makyaj aslında bir sihir bir oyundur. Kişi kendine, duygularına hitap eden, ruhunu yansıtan bir tarzı tercih etmelidir.