GeriMakyaj Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?

"Mezuniyet elbiseniz hazır. Peki makyajın nasıl olmalı?"

Okuldan mezun olmak hayatınızda yeni bir sayfanın başlangıcıdır. Her diploma töreni yoğun çalışmaları geride bırakıp emeğinizin karşılığını aldığınız mutlu bir andır. Bu özel günde bir genç kız olarak güzel, şık ve mutlu olmak en doğal hakkınız elbette. Mezuniyet gününde elbise seçiminizi iyi bir saç ve profesyonel yapılmış bir makyaj tamamlar.

Yapacağınız güzel bir makyaj bütün gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayacaktır. Tabii ki güzel olayım derken yaşınıza, kıyafetinize ve yüz şeklinize uymayan bir makyaj yapmanızda anlamsız olacaktır.

İşte dikkat etmeniz gerekenler ve bu sezonun makyaj trendlerinden bazıları:

* Öncelikle makyajınız doğal olmalıdır.Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır* Yine yapacağınız makyaj yüzünüzdeki güzellikleri ortaya çıkarmalı ve kusurları gizlemeli ama asla yapay olmamalıdır.Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır* Özellikle yeşil ve mavi tonların da göz farları bu sezonun favorilerinden. Kıyafetinize uygun olarak bu tonları kullanabilirsiniz.Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır* Yine kıyafetinize uygun olarak gümüş ve altın pırıltılar seçebilir ve tüm dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır* Dudaklar ise bu sezon şeker pembe ve pastel tonlarla renkleniyor. Ayrıca dudaklarınızda kullanacağınız parlatıcılarla da makyajınızı tamamlayabilirsiniz.Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır