GeriMakyaj Makyajda Yeni Yıl Kontrastları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makyajda Yeni Yıl Kontrastları

"Kontrastların bütünüyle birleşen renkler, yanar döner efektler ve gözlerde pırıltı yumağı yeni yılda da kadınların ilk tercihleri. Yeni yıl kutlamalarında tepeden tırnağa dişi cazibeye dönüşmek istiyorsanız, büyülü bir renk serüvenine hazırlıklı olun."

Şeffaf güzellik

Narin fakat feminen renklerle, modern zamanın dinamizmini yakalayabilirsiniz. Gözlerde hafif, adeta jelimsi bir etki bırakan krem farlar ve dudaklara uygulanan pembenin en masum tonları, çağın masal prenseslerini yeniden yaratıyor.

* Göz kapaklarını sarı ve şeftali tonlarıyla kontrast oluşturacak şekilde gölgelendirin.
* Kirpik diplerini puslu gri bir göz farı ile hareketlendirin. Göz kapağının üzerine ve altına gri eye-liner uygulayın.
* Son olarak göz kapağının içine beyaz kalem çekin. Beyaz kalem hem gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterecek hem de bakışlarınızı netleştirecektir. Kirpikleri anlamlı kılan siyah rimel efektler, gözlerdeki masumiyeti sabitleştiriyor.

Altın çağ

Abartısız, ışığa göre parlaklığı değişen, insanın gözüne batmayan röfleli makyajın ön planda olduğu bu sezonda, gözler en cesur altın tonlarıyla renklendiriliyor. Bakışları puslandıran, gözlerde adeta bir hipnoz etkisi yaratan eye-liner'lar büyük çıkışta. Şehvetin ilk durağı dudaklar ise bir ışık haznesi gibi parlak ve natürel.

* Göz kapaklarına aplikatör yardımıyla farı uygulayın.
* Kirpik diplerine ve göz altına uygulayacağınız kalem eye-liner gözlerinizi olduğundan daha iri gösterecek.
* Son olarak göz altına süreceğiniz altın rengi far ile gözlerde altın çağı yaşayacaksınız.

Derin etki

Yüz kontürlerini ortaya çıkaran, göz rengini sabitleştiren ve gölgelendirme tekniği ile renkler arasında kontrast oluşturan bej makyaj bu kış da yükselişini sürdürüyor. Dudaklar ise adeta bir pamuk şeker gibi pembe ıslak bir görünüm yaratan lipgloss ile renklendiriliyor.

* Özellikle açık renk gözlü kadınlarda etkisi iki katına çıkan bej rengi far, kahve renginin açık tonlarıyla gölgelendiriliyor.
* Göz kalemini kirpik diplerine ve göz altına ince bir çizgi halinde uygulayın.
* Göz kalemini aplikatör yardımıyla hafifçe dağıtın. Mascara ile kirpiklerinizi, gözünüzün altındaki kirpikleri de unutmadan renklendirin.

Mor ötesi

Moda devi Ungaro'nun defilelerinde özellikle tercih ettiği mor tonları ilk bakışta iddialı gibi gözükse de, sezonun hip hop ve pop art tarzını destekliyor. Gözlerde parlak ve dolgun his bırakan mor, göz altlarına uygulanan gölge oyunlarıyla sıradanlığı aşıyor. Dudaklar ise doğal ve parlak şeftali tonlarıyla ıslak bir görünüm kazanıyor.

* Göz kapaklarını kirpik diplerinden başlayarak aplikatör yardımıyla kaşın bitimine kadar boyayın.
* Derin bir etki yaratmak için göz altına, kalın bir çizgi halinde mor farı uygulayın.
* Hafif beyaz vuruşlarla bakışlarınızı netleştirin. Göz makyajını kirpikleri ok gibi ve dolgun gösteren mascara ile tamamlayın.