GeriMakyaj Makyajda yeni stil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makyajda yeni stil

"Makyajda yeni trendleri yakalamanızın vakti geldi de geçiyor bile..."

1- Mavinin derinlikleri

Mavi tonlarında bir göz farıyla canlandırılan bakışlarınız kesinlikle çok dikkat çekici olacaktır. Bu kadar göz alıcı bir göz makyajı yapmışken, yüz makyajınızı biraz daha doğal tutarak denge kurmayı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Parlak gözlerinize parlak dudaklar çok iyi gidecek. İşe gözlerinizle başlayın. Rengin merkezi gözleriniz olmalı, göz çizginizi geçtikten sonra, farı daha az sürüp, rengi yavaşça silikleştirin. Bakışlarınızı daha çok belirginleştirmek için, göz çevrenizi yeşil yumuşak bir kalemle çizin. Parmak uçlarınıza krem allık alıp, elmacık kemiklerinize sürün. Son olarak kavuniçi parlak bir rujla dudaklarınızı renklendirin.

2- Bronzlaşırken

Bronzlaştırıcınızı şeffaf bir dudak parlatıcısıyla eşleştirmek yerine, kiraz rengi rujlara yönelin.

Bronz tenin nötr renkte bir dudak parlatıcısıyla mükemmel eşleştiğini düşünseniz de, bu sefer capcanlı bir ruj deneyin, sonucu beğeneceksiniz. Bronzun sıcaklığı dudağınızdaki hayat dolu renkle başarılı bir kontrast yaparak sizi son derece seksi bir görünüme kavuşturacak. Üstelik kırmızı tonlarındaki parlak renkler bronz tenin sağlıklı görünümünü vurgulayıp, size daha dikkat çekici bir ifade kazandıracaktır. Başlangıç olarak bronz rengi, yanaklarınızdan başlayarak şakaklarınıza doğru sürün. Sonra rengi, alnınıza, burnunuza ve çenenize de uygulayın. Çilek rengi bir dudak kalemiyle dudağınızın içini doldurun. "Bir kat kalem sürerseniz, parlatıcınız daha kalıcı olacaktır" isyor Lopez. Kalemi kullandıktan sonra, dudaklarınıza canlı tonda bir parlatıcı sürün. Yüz ve dudaklarınızı bu şekilde ön plana çıkardıktan sonra, gözleriniz için nötr bir renk kullanın.

3- Buğulu bakışlar

Buğulu bakan bir çift göz, seksilik bakımından, bir büstiyer veya on santimlik stilettolarla eş değerdir. Çekiciliğinizi dayanılmaz kılmak istiyorsanız, buğulu bakışlara uçuk pembe dudaklar ekleyin. İlk önce gözünüzün altını ve üstünü kömür rengi bir kalemle çizin . Göz kapaklarınıza siyah far uyguladıktan sonra, kalemi ve farı birleştirmek için fırça ya da sünger kullanın. Göz altınıza da süngerden yararlanarak biraz far uygulayabilirsiniz. Yüzünüze hareket getirmek için, yanaklarınıza pembe allık uygulayın. Son olarak, dudaklarınıza lavanta rengi gibi görünecek açık buz pembesi bir ruj sürerek makyajınızı tamamlayın.