GeriMakyaj Makyaj Hataları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makyaj Hataları

Makyaj Hataları

"Etkileyici bir makyaj ile tüm bakışları üzerinize çekmek istiyorsanız bazı makyaj hatalarından uzak durmanız gerek."

Etkileyici bir makyaj ile tüm bakışları üzerinize çekmek istiyorsanız bazı makyaj hatalarından uzak durmanız gerek.

Göz kalemi,

Gözlerinizin sadece dış kısmına kalem uygulamak, onları olduğundan daha küçük gösterir. En güzeli kalemi gözlerinizin iç köşesinden itibaren kaşlarınıza doğru uzanan dış köşeye kadar çekmek. Böylece gözleriniz daha büyük ve daha iri gözükür.

Makyaj Hataları

Rimel,

Alt kirpiklerinize rimel uygulamanız kirpiklerinizin örümcek ağı gibi görünmesine yol açabilir. En güzeli üst kirpiklerinize yoğun bir rimel uygularken, alt kirpikleri olduğu gibi bırakmak Dilerseniz sadece eyeliner ile ince bir çizgi çekebilirsiniz.

Makyaj Hataları

Allık sürerken dikkat,

Allık tercihlerinizde çok soluk, çok parlak ya da çok koyu gölgelerden uzak durun. Eğer uzun bir sahipseniz allığı elmacık kemiklerinizin alt kısmına uygulayın. Geniş bir yüzünüz var ise allığı şakaklarınıza doğru uygulamanız gerekir. Dolgun yanaklı kişiler kahverengi allığı tercih etmemeli.

Makyaj Hataları

Dudaklar,

Dudaklarınızı dolgun göstermek için açık renk bir kalem tercih edin. Şeffaf veya parlak bej renklerdeki rujlar dolgun gözüken dudaklar için ideal.

Makyaj Hataları

Ruj almaya giderken makyajlı olmamaya dikkat ederseniz teninize uygun renkleri daha kolay anlayabilirsiniz. Ayrıca ruj renklerini elinizde denerseniz, dudağınızın vereceği rengi yakalayamazsınız.