GeriMakyaj Kırık Göz Farını Onarma İpuçları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kırık Göz Farını Onarma İpuçları

Kırık Göz Farını Onarma İpuçları

"Bu haberi okuduktan sonra farınızın düşüp kırılmasından kormayacaksınız! İşt sizin için kırık göz farını onarma ipuçları..."

Ambalajında çok sağlammış gibi görünen farınız aslında sandığınızdan daha nazik. Bir yere çarpınca çatlar, yanlışlıkla yere düşürünce paramparça olur, seyahatlerden bütün haliyle dönmesi adeta imkansızdır. Her gün kullandığınız favori göz farınızı toz halinde gördüğünüzde neler hissettiğinizi anlayabiliyoruz. Ama bu kadar üzülmeye gerek yok, çünkü çözümü var! Size önereceğimiz adımları takip edin ve farınızı yepyeni bir hale getirin.

1. Adım: Paramparça edin

Doğru duydunuz. Kırılan farı onarmak için en baştan başlamak gerekiyor. Farınızı bir kürdan ya da kalem yardımıyla toz haline getirinceye kadar parçalayın.
Kırık Göz Farını Onarma İpuçları2. Adım: Alkol ekleyin

Parçalanmış farınıza damlalık yardımıyla birkaç damla saf alkol ekleyin.
Kırık Göz Farını Onarma İpuçları3. Adım: Karıştırın

Kürdan ya da küçük bir çubuk yardımıyla farı karıştırın. Kremsi, ıslak bir kum kıvamı alması gerekiyor, gerekirse birkaç damla daha alkol ekleyin. Alkolü fazla kaçırmamaya dikkat edin, alkol içinde yüzmemeli.
Kırık Göz Farını Onarma İpuçları
4. Adım: Presleyin

Farın ebatlarıyla uyuşan bir bozuk parayı temiz bir kumaşa sarın ve farın üzerine 30 saniye boyunca bastırın. Farın üstünde oluşan kumaş dokusu daha profesyonel bir görüntü sağlayacak. Kenarlara bulaşan far kalıntıları varsa peçeteyle silerek temizleyin.
Kırık Göz Farını Onarma İpuçları
5. Adım: Bekleyin

Son aşamaya kadar kolayca geldik, bundan sonra yapmanız gereken tek şey biraz sabretmek. Farı düz bir yüzeyde üstü açık bir şekilde en az 10 saat bekletin. Alkolün uçup farın tamamen kuruması için bu adımı atlamanızı tavsiye etmeyiz.
Sabah kalktığınızda yepyeni hale gelmiş farınızı kullanarak keyifle makyajınızı yapabilirsiniz.

Kırık Göz Farını Onarma İpuçları