GeriSaç Kına Saç Uzatır mı? Saç Uzatan Kına Maskesi Tarifi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kına Saç Uzatır mı? Saç Uzatan Kına Maskesi Tarifi

Kına Saç Uzatır mı? Saç Uzatan Kına Maskesi Tarifi

"Kına, özellikle kimyasal boyalar kullanmadan saça renk vermek için kullanılıyor. Son zamanlarda ise saçlarını doğal yoldan uzatmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri haline geldi. Peki kına gerçekten saç uzatır mı? İşte saç uzatan kına maskesi tarifi…"

Kına, evde çok fazla uğraş vermeden saçlarınızı uzatmak için uygulayabileceğiniz en doğal malzemelerden birisidir. Kına maskesi yapımına geçmeden önce, kınanın saçların uzamasına nasıl yardımcı olduğuna bir bakalım.

Saç derisi sağlığını korur

Kına, antimikrobik özellikleri ile birlikte kafa derisi sağlığının korunmasına ve kepek gibi problemlerle savaşmaya yardımcı olur.

Yağ üretimini ve pH seviyesini dengeler

Kına sadece kepek gibi sorunları uzak tutmakla kalmaz, aynı zamanda yağ üretimini ve saç derisinin pH’ını dengelemek için mükemmel bir bileşendir. Saçlarınızdaki fazla yağı gidererek, saç köklerinizdeki tıkanıklıkları açmaya yardımcı olur.

PARLAK SAÇLAR İÇİN MASKE

Kına Saç Uzatır mı Saç Uzatan Kına Maskesi Tarifi

Kopmaları önler

Saç derinizin sağlıklı olması, saç köklerinizdeki tıkanıkların açılması ve dengeli pH seviyesi saç dökülmesini durdurur. Saçların dökülmemesi demek, daha sağlıklı uzaması anlamına gelir.

Saçı onarır ve güçlendirir

Kınadaki besinler saçınızı beslerken aynı zamanda hasarı da onarır. pH seviyesinin dengelenmesi daha parlak olmalarını sağlar.

Saçınızı nemlendirir

Kına, saçınızın sürekli olarak nemli kalmasını sağlar ve yumuşacık hale getirir. Saç kırılması ve seyrekleşme gibi sorunları en aza indirmeye yardımcı olur.

EVDE OMBRE SAÇ NASIL YAPILIR?

Kına Saç Uzatır mı Saç Uzatan Kına Maskesi Tarifi

SAÇ UZATAN KINA MASKESİ TARİFİ

Malzemeler:

 • ½ fincan kına tozu
 • ¼ bardak ılık su
 • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • Duş bonesi
 • Eldiven
 • Aplikatör fırça

Hazırlanışı:

Cam kasede pürüzsüz bir kıvam elde edene kadar kına tozunu ve suyu karıştırın. Rengin oturması için karışımı yaklaşık 12 saat bekletin. İstemiyorsanız, karışımı hemen saça uygulamaya başlayabilirsiniz. Saç çizginize, kulaklarınıza ve boynunuza bir miktar Hindistan cevizi yağı sürün ve renkten korunmalarını sağlayın.

Eldivenlerinizi takın ve karışımı aplikatör fırça ile saçınıza uygulayın. Köklerden başlayın ve uçlara doğru ilerleyin. Tüm saçlarınız karışımla kaplandıktan sonra, başınızı bir duş bonesi ile örtün ve birkaç saat bekleyin. Ardından saçlarınızı şampuan ile yıkayın.

Bu maskeyi ayda bir kere kullanmak yeterli olacaktır.

MAHMURE ÖZEL

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN ÇÖREK OTU YAĞI!