GeriKişisel Bakım Kalıcı güzelliğin tarifleri!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kalıcı güzelliğin tarifleri!

Kalıcı güzelliğin tarifleri!

"Doğal ürün uzmanı Volkan Kurt, Mahmure.com okurları ile güzellik reçetelerini paylaştı."

-Çay ve güzellik: Düzenli olarak ahududu, gül ve çilek yapraklarından yapılan çayı tüketin. Bu çay, gençlik ve güzellik ana hormonu olan ostrojen üretimini uyarır. Cildin kan akımını harekete geçirir ve kolejini normalleştirir.

Kalıcı güzelliğin tarifleri

-Tuzun mucizesi: Kaya tuzu ve yoğurt karışımı ile (veya ekşi sütle) haftada bir bütün vücudu ovmak, diri bir beden sağlar. Yüksek hijyenik özellikleri olan tuz, cildin elastikiyetini geri getirir, erken yaşlanmaya karşı korur.

Kalıcı güzelliğin tarifleri

-Bu üçlüyle yılları geri alın: 1 çay kaşığı bal, 1 çırpılmış yumurta akı ve 1 yemek kaşığı un ile ortaya çıkan hamur, 10 dakika için temizlenmiş cilde uygulanır. 20 dakika sonra maskeyi ılık su ile çıkarın. Her gün yaparsanız yaşınızı geriye sardığınızı göreceksiniz.

Kalıcı güzelliğin tarifleri

-Kuru ve mat ellere jojoba: Kimi eller kuru ve mat renkte gözükür. Bu görünümü gidermek için bir yemek kaşığı pirinç unu gerekir önce. Bu una bir çay bardağı süt katın. İçine bir miktar jojoba yağı (Bir şeker kaşığı olabilir) ilave edin, tekrar karıştırın. Elinize bu karışımı sürün… 10 dakika sonra ellerinizi muslukta yıkayın. Devamlı yaparsanız elleriniz güzelleşir.

Kalıcı güzelliğin tarifleri

-Ceviz yağı: Kuru ciltler için idealdir, cildi nemlendirir. Ayrıca doğal güneş yanığı elde etmek isteyenlere tavsiye edilir. Çünkü Bronzlaştırıcı etki sağlar. Cilt lekelerini de giderir.

Kalıcı güzelliğin tarifleri

Doğal ürün uzmanı Volkan KURT

Mahmure.com Kanalları Editörü: Burcunur YILMAZ