GeriSaç İş Hayatına Uygun Saç Modelleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İş Hayatına Uygun Saç Modelleri

İş Hayatına Uygun Saç Modelleri

"İş yerinizde saçlarınızın nasıl göründüğü önemlidir!"

"İstediğiniz Vücuda Sahip Olmak İçin Vücudunuzu Yeniden Giydirmelisiniz" kitabın yazarı ve stilist Bridgette Raes, iş yerinde dikkat edilmesi gereken saç şekilleri hakkında bilgiler verdi.

Topuz ve At Kuyruğu Saçlar

Topuz ya da saçları at kuyuruğu şeklinde toplamak klasik bir karar olabilir. Ancak bu iki model doğru kıyafetle kullanılmalıdır. Kıyafetinizle uyumlu olarak saçlarınızı topuz ya da at kuyruğu gibi şekillendirdiyseniz gün boyunca saçlarınızın dağılmamasına dikkat etmelisiniz. Düşük topuz kullanıyorsanız yine saçlar parlak ve düzgün olmalı. Sıkı bir topuz da ciddi, sert ve ulaşılmaz görünmek için mükemmeldir.

İş Hayatına Uygun Saç Modelleri

Örgü Saçlar

1. Saçlarınız temiz olmalı.
2. Saçınızı iyice taramalısınız.
3. Seçeceğiniz örgü modelinin, yüzünüze ve ten renginize gideceğine emin olmalısınız.
4. Örgü biçimine göre saç tutamlarını eşit miktarda ayırmaya büyük özen gösterin. Alelade saçlarını ayırmak, gerçek modelin ortaya çıkmasına engel olacaktır.
5. Her modelin kendi şekline uygun olarak belli bir sistem içinde örgünü yapmalısınız. Saç tutamlarının netliğini kaybetmemesi için seri hareket etmeli, her tutamı aynı sıklıkta örmelisiniz.
6. Saç şekillendirici ürünlerini örgüye başlamadan önce sürmenizde yarar var. Örgüden sonra saçınızdaki kısa tutamlar örgüden çıkıyorsa, saç spreyi gibi sabitleyicilerle onları da düzeltebilirsiniz.

İş Hayatına Uygun Saç Modelleri

 İş hayatına uygun saç modellerini görmek için tıklayın!