GeriSaç Hangi Saç Tipleri İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hangi Saç Tipleri İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Hangi Saç Tipleri İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı?

"Her saçın kendine özel karakteri ve problemleri vardır. Bu nedenle kendine özel saç bakımına ihtiyaç duyar. Doğru ürünleri kullanmak çok önemlidir..."

Yanlış ürün kullanımı saçın yıpranmasına neden olabilir. İşte saç tiplerine göre saç bakımı

Kuru Saç:

Kafa derisindeki yağ bezeleri, yeterli yağ üretmezse ve suyun buharlaşmasını önleyemezse, bu kuru saça neden olur. Saç; boya, perma veya ısıyla saçları şekillendirme uygulamaları da normal saçın kurumasına yol açabilir. Çünkü bu işlemlerle saç yapısı zarar görür ve nemi etkin bir şekilde tutamaz. Hasar görmüş saç zayıflar, kolayca kırılır, sertleşir ve çatal uçlar oluşur. Kuru saç, orta yaşlarda saçlar aklaşmaya başlarken de oluşabilir. Hangi Saç Tipleri İçin Hangi Ürünler KullanılmalıYağlı Saç:

Aşırı sıcak ve hızlı kurutma makineleri kullanılmamalıdır. Saçlar avuç içleriyle yıkanmalıdır. Bu tür saçlar her gün yıkanmalıdır. Çünkü yağ, toz ve kiri çeken saçlar çabuk kirlenir.Hangi Saç Tipleri İçin Hangi Ürünler KullanılmalıNormal Saç:

Saç kalın ve yoğun hissedilir. Sağlıklı ve dolgun görünümlü saçlardır. Bu hem bünyenin hem de iyi bir bakımın sonucudur. Bu tip saçlar yeni yıkandığında ve şekillendirildiğinde güzel bir parlaklığa sahiptir. Normal saçlarda nadir de olsa saç uçlarında kırılmalar olur. Dolayısıyla kırık uçlar için etkili olacak bir bakım seti kullanmakta fayda vardır.Hangi Saç Tipleri İçin Hangi Ürünler KullanılmalıKarma Saç:

Karma saç tipi saçın köklerinin yağlı, uçlarının kuru olduğu saç tipleridir. Karma saç tipine sahip olan kişiler, saçın dengesini daha fazla bozmamak adına, kesinlikle yağlı saç ya da kuru saç gibi tek bir saç türüne göre üretilen ürünlerden uzak durmalı. Bu tip saçlara sahip olanların tüm saçlar için üretilmiş şampuanları kullanmaları gerekir. Sadece deri için yağ giderici ürün kullanmaları saç uçlarının kurumasına, saç uçlarına uygun şampuan kullanmaları da saç derisinin yağlanmasına sebep olur.Hangi Saç Tipleri İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı