GeriModa Trendleri Hangi organizasyonda nasıl giyinmeli?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hangi organizasyonda nasıl giyinmeli?

Hangi organizasyonda nasıl giyinmeli?

"Havalar ısınıyor, yaz yaklaşıyor derken düğünler, nişanlar, davetler başladı. Peki, gardırobunuz davetlere hazır mı?"

Organizasyonların çoğaldığı bu dönemde mekâna uygun kıyafet seçimleriniz için hangi davette ne giymeli, nasıl giymeli, hangi modelleri tercih etmeli sizin için değerlendirdik.

Tekne organizasyonu

Eğer tekne organizasyonuna davet edildiyseniz her türlü ihtimali göz önünde bulundurmanızda fayda var. Teknede rahat hareket edebilmeniz ve yürüyebilmeniz için yüksek topuklu ve ince topuklu ayakkabı modellerinden kaçının. Onun yerine babet veya düz sandaletleri tercih edin. Tekne de hava rüzgârlı olabileceği için uçuşan kısa etek ve elbiselerden uzak durmanızda fayda var. Aksi halde tüm davet boyunca eteğinize hakim olmak zorunda kalabilirsiniz. En güzeli açık renklerde hafif diz üstü veya diz altı bir abiye ve altına çok topuklu olmayan rahat ayakkabılar tercih etmeniz olacaktır.

Deniz kenarı

Deniz kenarında yapılacak bir davete katılıyorsanız mümkünse davetten önce gidip, mekanı inceleyin. Davet kumlar üzerinde, egzotik bir havada gerçekleştirilecek olabilir. Deniz kenarı muhtemelen rüzgârlı olacağı için en güzeli tercihinizi uzun bir elbiseden yana kullanmanız olacaktır. Böylece gece boyu rahat edersiniz. Organizasyon gerçekten de kumlar üzerinde olacaksa elbisenize uygun şık hafif bir sandalet giyin. Eğer kıyafetinizin boyu yeteri kadar uzunsa, çıplak ayaklarla da gecenin tadını çıkarabilirsiniz. Emin olun kimse fark etmeyecektir.

Kır düğünü

Muhteşem bir kır düğününe davetlisiniz ve nasıl giyineceğiniz konusunda karasızlık yaşıyorsanız okumaya devam edin. Öncelikle kır düğününde yerlerin çimen olması doğru bir ayakkabı tercihi yapmanızı gerekli kılıyor. Unutmayın sivri topuklu ayakkabılar toprağa saplanabilir ve size tüm gün zor anlar yaşatabilir. Dolayısıyla kıyafet seçiminizde, düz ayakkabılarla uyumlu bir model seçmeye çalışın. Çiçekli, hafif bir elbise ya da altın parıltılı bir abiye sizi kır düğününün en şık davetlisi yapabilir. Rugan bir babet, süslü bir sandalet veya dolgu topuklu şık bir ayakkabı ile de kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz.

Kapalı mekan organizasyonu

Davet edildiğiniz organizasyon kapalı bir mekânda gerçekleşecek ise kıyafet seçiminde özgürsünüz. Burada önemli olan katıldığınız düğünün mahiyetine göre çok aşırı süslü veya iddialı olup olmadığınız. Eğer resmi bir organizasyona katılıyorsanız, kıyafet seçiminizde sade ve ölçülü olmaya özen gösterin. Ayrıca mekanın sıcak olabileceğini göz önünde bulundurarak, terleme ihtimalinize karşı, sizi terletmeyecek, terinizi belli etmeyecek bir kumaş seçin. Ayakkabı seçiminde ise tamamen özgürsünüz.