GeriMakyaj Göz Makyajınıza Özen Gösterin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Göz Makyajınıza Özen Gösterin!

Göz Makyajınıza Özen Gösterin!

"Makyajın en önemli kısmını göz makyajı oluşturuyor. İstediğiniz kadar güzel bir makyaj yapın, gözlerinize hakettiği özeni göstermiyorsanız makyajdan istediğiniz sonucu almanız zor."

Gözlerin taşıdığı anlamı hafife almayın. Doğru bir göz makyajının nasıl yapılacağını bilmek çok önemli.

İlk yapmanız gereken kaliteli makyaj malzemeleri kullanmak. İkincisi de göz tipinize ve renginize uygun bir göz makyajı yapmak. Örneğin gözleriniz çok küçükse koyu renklerde bir makyaj yapmanız doğru olmaz. Kirpik dibine çekilen siyah ya da kahverengi gibi koyu tonlar gözlerinizi daha da küçültür. Bu yüzden küçük gözlüler için en uygunu gözün hemen üstüne ve altına krem gibi açık renklerde bir far sürmek ve gözkapağına da açık mavi ya da pembe gibi aydınlık tonlar uygulamaktır.Göz Makyajınıza Özen GösterinKışın gelmesiyle kozmetik firmaları da sezonun moda renklerini belirlediler ve bunlara uygun makyaj malzemeleri piyasaya sürdüler. Bu kış gözler çok fazla vurgulanıyor. Yüzün diğer kısımlarında örneğin dudaklarda belli belirsiz bir makyaj ve natürel tonlar görülürken gözlerde alabildiğine canlı renkler göze çarpıyor.
Göz Makyajınıza Özen Gösterin
Göz makyajında sezonun moda renkleri pembe ve mor. Bu iki rengin farklı tonları birarada kullanılıyor. Farlar açık pembeden fuşyaya, eflatundan koyu mora kadar çok geniş bir renk yelpazesine sahip. Bu renklerle birlikte mavi tonları da aynı anda kullanılabiliyor.

Bu kış yüzdeki tüm anlam gözlere yüklenmiş. Gözleri vurgulayan eyeliner'ler yeniden gündemde. Bu etkiyi güçlendirmek için kirpiklere de çok yoğun rimeller uygulanıyor. 70'li yılların takma kirpik modası geri geldi. Takma kirpik kullanamam diyorsanız, piyasada bulunan, takma kirpik hissi yaratan yoğun hacimli rimellerden yararlanabilirsiniz. Koyu renkteki rimelinizi iki-üç kat sürmeniz istediğiniz yoğunluktaki bakışları yaratabilmeniz için yeterli.
Göz Makyajınıza Özen Gösterin
Gözlerde pırıltılı renkler de çok moda. Örneğin altın sarısı farlar, ışıltılı portakal renkleri gözlere farklı bir hava katacak.