GeriModa Trendleri Çoraplarınız Göz Kamaştırsın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çoraplarınız Göz Kamaştırsın

"Şıklığın baş aksesuarlarından çorap, ne kadar önemli oduğunu bu yıl da hissettiriyor. Çoraplar 2001-2002 kışında renk, biçim ve desenleriyle göz kamaştırıyor."

Bu sezon birbirinden güzel çoraplarla isterseniz seksi bir dişi, isterseniz küçük bir kız çoçuğu olabilirsiniz. Özellikle baklava desen bu sezon altın çağını yaşıyor. İster külotlu, ister jartiyer, ister pantolon çorabı olsun, her versiyonda baklava deseni göze çarpıyor.

Ama sıra dışı ve çarpıcı olmayı istiyorsanız, uzaktan bakıldığında kaçmış izlenimi veren ama bir o kadar da seksi suran özel çorapları mutlaka deneyin. Eğer aklınız 80'li yıllarda moda olan dantel çorapta kaldıysa, sakın üzülmeyin, çünkü dantel, eski ihtişamıyla bacaklara geri döndü. Üstelik geçmiştekinden daha zarif ve şık desenlerle.

Ekose ve ebruli

Geçen yıl hayatımıza giren ve bir daha da çıkmamakta direnen file çorap, ağırlığını bu sezon da hissettiriyor. Sezonun yeniliğiyse ekose ve ebruli çoraplar.

Yine 60'lı yıllarda altın çağını yaşayan ve 80'li yıllarda yıldızı tekrar bağlayan arkadan tek çizgi çoraplar bu kış da var. Ancak eskisi gibi dikiş izi olarak değil, kendinden örme çeşitleriyle.

Ve sezon renkleri... Bunun için fazla düşünmenize bile gerek yok. Kış sezonunun bütün renkleri çoraplara da yansımış. Kırmızıdan mora, liladan pembeye, maviden bordoya kadar bütün renkler var koleksiyonda. Ayrıca ince enine çizgilerle gökkuşağının bütün renklerini bacaklarınızda taşıyabilirsiniz.

Çorabınızın ömrünü uzatın

Nasıl giymeli?

Çorabın uzun ömürlü olması için poşeti açarken ve giyerken dikkatli olmalısınız. Çorap dokusu çok incedir. Bu nedenle ellerin pütürsüz olmasına, çoraba tırnak veya yüzük değdirmemeye dikkat etmelisiniz Çorabın bir koncunu burun kımına kadar kıvırın, ayağınıza geçirin, topuğa yerleştirin ve dize kadar yavaşça çekin. Diğer koncu aynı şekilde giyin ve çekiştirmeden yukarı kadar çekin. Çorabı çıkarırken de özen gösterin.

Nasıl yıkamalı?

Çorap elde, ılık suda ve hassas kumaşlar için önerilen bir deterjan veya şampuanla yıkanmalı, çitilemeden çekiştirmeden bol suyla durulanmalıdır. Çamaşır makinesinde yıkayacaksanız eğer, çorapları özel çorap torbası veya yastık kılıfını içine koyarak makineye atın.

Nasıl kurutmalı?

Çorabı kalorifer, soba, direkt güneş ışığı gibi doğrudan ısı kaynaklarına maruz bırakmadan kurutun. Ütü kullanmayın.