GeriKişisel Bakım Cilt besleme tabletleri Türkiye'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilt besleme tabletleri Türkiye'de

"Tıp Dünyasındaki baş döndürücü gelişmeler insan ömrünü ortalama 25-30 yıl uzatabiliyor.İnsanlar iç organlarındaki sağlıklı gelişim ile uzun yıllar yaşama imkanına kavuşurken, hiçkimse bu ömrü cildinde lekeler ve kırışıklıklarla yaşamak istemiyor."

1991 yılından bu yana, dünyanın 70 ülkesinde satışa sunulan ve son yıllarda hızla büyüyen anti-aging sektörünün dünya lideri olan, IMEDEEN Cilt Besleme Tabletleri, sonunda Türkiye'de de satışa sunuldu.

Son yıllarda tıp dünyasındaki baş döndürücü hızlı gelişmelerle, insan ömrünün 25 – 30 yıl artması, insanların ciltlerine de olan ilgisini çoğalttı. Bu gelişmelerle artık, bir Japon kadının ortalama 90, bir Avrupa ve Amerikalı kadının da ortalama 85 yaşına kadar yaşaması olağan hale geldi.

Bilim adamlarının, iç organlarımızın sağlıklı işlev ve üretkenliği üzerine aldıkları bu büyük gelişmeye paralel olarak, anti-aging sektöründe de ( cilt yaşlanmasını geciktirici bakım ) son yıllarda büyük bir patlama yaşanıyor. İnsanlar kozmetik ürünlerle gelen yüzeysel çözümlerin yanı sıra, Cosmopharmacutical ürünlerle yapılan kalıcı, koruyucu ve tedavi edici yöntemlere de yönelmeye başladılar.

Anti-aging sektörünün oluşumunda büyük bir kilometre taşı konumundaki IMEDEEN Cilt Besleme Tabletleri de, İsveç'li bilim adamlarının 1980'li yıllarda başlayan ve sekiz yıl süren araştırmaları sonucu, doğa bilimi ve kozmetik biliminin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu.


Bilimsel çalışmalarla geliştirilen ve etkisi klinik deneylerle ispatlanan IMEDEEN'in ana maddesi olan "Biomarine Complex", kuzey denizlerinde derin sularda yaşayan ve insan cildinin dermis tabakasındaki maddelerle aynı özelliği taşıyan bir derin su balığından elde ediliyor.

Özel olarak geliştirilen ve patenti IMEDEEN'e ait olan Bioamarine Complex, incelen dermisin yoğunluğunu onarıp, azalan nem tutma özelliğini ve dokusunun kalitesinin arttırarak, yoğunluğu artan dermal tabaka sayesinde, ince çizgi ve kırışıklıklar, hiperpigmantasyon lekeleri ve kılcal damar görünürlüğünü en aza indirebiliyor.

Günde iki tablet olarak düzenli kullanım sonrasında 3-6 aylık bir periyod içinde etkisini gösterdiği klinik deneylerle kanıtlanmış olan IMEDEEN, sadece yüzde değil tüm vücutta sağlıklı bir tene kavuşma imkanı sunuyor.

Neden Tablet ?

Derimiz üç katmandan oluşur.

Epidermis

Kozmetik ürünlerin etkili olduğu, 0,1mm kalınlığındaki derinin dış yüzeyindeki koruyucu tabakası

Dermis

IMEDEEN'in etkili olduğu, 1,5-3 mm kalınlığında
Derinin iç destek katmanı (yaşlılığın başladığı katman)

Subcutis (Kök)

Yağ ve bağ dokularından oluşan derinin en alt katmanı

Yaygın olarak kuruluk, çizgiler ve kırışıklıkların sadece Epidermisde (dış yüzey koruyucu tabaka) oluştuğu düşünülür.

Ancak yaşlılık belirtileri içeriden dışarıya doğru başlar.

Güneş ve gün ışığı nedeniyle (photo-aging) Dermisin (içkatman) yapı ve balansında meydana gelen hasarların sonucu yaşlılık belirtileri doğar ve cilt yüzeyinde yıllar sonra görülmeye başlar.

Geleneksel kozmetik cilt bakım ürünleri, temizleme, tonikleme ve nemlendirme cildi dışardan koruma bakımından önemli olmakla birlikte, sadece cildin dış yüzeyinde etkiye sahip oldukları için yeterli olmuyor.

Cilt besleme ve koruma bakımının, yaşlılığın başladığı nokta olan dermisde de (iç destek katman) yapılması gerektiği için, IMEDEEN tablet şeklinde üretilmiştir.

IMEDEEN ile ilgili daha geniş bilgiye,
www.imedeen.com'dan ulaşabilirsiniz.