GeriKişisel Bakım Cilt Bakımıyla Yaşlanmayı Geciktirin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilt Bakımıyla Yaşlanmayı Geciktirin

Cilt Bakımıyla Yaşlanmayı Geciktirin

"Nasıl oluyor da bazılarımız kızıyla, abla-kardeş gibi görünmeyi başarırken, bazılarımızsa genç yaşında çöküyor?"

Kadınların 'orta yaş' farkındalığını artıran en önemli şey, yüzünde başlayan kırışıklıklar ve ciltteki deformasyonlar. Ancak kimileri var ki 50 yaşında sanki 30'larındaymış gibi görünüyor. "Cildimiz en büyük organımız" diyen dermatologları iyi dinlersek belki de yaşlı görünmemek için en çok cildimize dikkat etmemiz gerektiğini anlarız.

Cilt Bakımıyla Yaşlanmayı GeciktirinCildin yaşlanması 20'li yaşlarda başlıyor. Bu nedenle alınması gereken önlemler var. Öncelikle su tüketimine dikkat etmek gerekiyor. Yetersiz su böbrekleri kuruttuğu gibi cildi de kurutuyor. Bir diğer önlem güneş ışınlarından korunmak. Güneş ışınlarına direkt mahsur kalan cilt çabuk yaşlanıyor. Son olarak yaşlanmayı geciktirmek için alınacak önlem Oriflame Optimals Even Out CC yüz kremi kullanmak.

Orta yaşta ise hormonal yapı son derece önemli. Hormonlar, bütün metabolizmamızı olduğu gibi cildimizi de düzenler. Kadınlarda dişilik hormonu östrojen yüzümüzdeki yağ dokusu için olumlu etkisi var. 40'lı yaşlara gelindiğinde cildimiz daha hızla nem kaybeder. Cildin elastikiyeti ve canlılığı kaybolmaya başlar. Yüzde bulunan çizgiler artık daha derin kırışıklıklara dönmeye başlar ve cildin parlaklığı azalır. Bu nedenle düzenli cilt bakımı daha büyük bir önem kazanır.Yüz ve göz çevresinde oluşan çizgiler için özel Oriflame cilt kremler kullanmak gerekir. Hatta bunlara erken yaşlarda başlayarak orta yaşlara uzanmak yararlı olur. Aslında 20'li yaşlardan itibaren cildimize bakım yapmamız gerekiyor. Erkenden başlanan bu bakımlar cildimiz için oluşan birer yatırımdır. İleriki dönemlerde bunların yararını çok sık görürsünüz.
Cilt Bakımıyla Yaşlanmayı Geciktirin Yüz ve göz çevresinde oluşan çizgiler için özel Oriflame Optimals Even Out CC yüz kremi kullanmak gerekir. Hatta bunlara erken yaşlarda başlayarak orta yaşlara uzanmak yararlı olur. Aslında 20'li yaşlardan itibaren cildimize bakım yapmamız gerekiyor. Erkenden başlanan bu bakımlar cildimiz için oluşan birer yatırımdır. İleriki dönemlerde bunların yararını çok sık görürsünüz.Cilt Bakımıyla Yaşlanmayı GeciktirinSon olarak da tabiki stresten uzak durmak, dengeli beslenmek, alkol ve sigaradan uzak durmak ve en önemlisi güneşle temas süresini azaltmak sağlıklı bir cilt için gerekli olan unsurlardır.