GeriModa Trendleri Bu kışın çantaları çok renkli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu kışın çantaları çok renkli

"Modacılar son yıllarda kış modasında da, yaz renkleri kullanıyor. Üstelik sadece kıyafetlerde değil, ayakkabılarda, kemerlerde ve çantalarda da durum böyle. 2005 kışında da bizi pembe, mor, yeşil gibi canlı renkli çantalar bekliyor."

Havaların soğumasıyla birlikte sonbahar – kış modasına ait yeni tasarımlar da vitrinleri süslemeye başladı. Bu sezon renkli kıyafetler kadar, aksesuarlar, özellikle de çantalar dikkat çekiyor. Kış sezonunda çantaların renkleri ve desenleri çok canlı. Özellikle mor, eflatun ve pembe renklerin yoğun olarak kullanıldığı çantalarda, baget tarzı, cepli modeller dikkat çekiyor. Büyük, küçük ve orta boy çantalarda deri, süet, rugan ve kürk kimi zaman tek başına, kimi zaman bir arada kullanılıyor.

2005 kışında baget tarzı, askısız, elde taşınacak çantaların yanı sıra deri saplı, kürklü çantalar da çok moda. Koltuk altı çantalar da günün trendini yakından takip eden kadının önemli aksesuarı olacak. Taba, gül kurusu ve bakır, sezonun favori renklerinden. Özellikle Balenciaga ve Louis Vuitton marka çantalar, 2005 sonbahar – kış modasının en iyi temsilcilerinden.

Yumuşak deri ve süet de var

Bu kış çantalarda sıklıkla kullanılacak olan malzemelerin başında yumuşak deri ve süet geliyor. Ayrıca çantaların çok renkli ve cepli oluşu da bir başka dikkat çekici nokta. Renkli süet çantalarda özellikle mor, eflatun, gül kurusu ve pembe renkler sık kullanılıyor. Bu kışın favorisi, küçük ve orta boy çantalar yerine büyük boy çantalar olacak.

Gece için tüylü, gündüz için spor modeller
Bu sezon kadınlar, gece için tüylü ve süslü çantaları tercih ederken, günlük yaşamda ise Nike veya Puma gibi spor, ama aynı zamanda da şık çantaları kullanıyor olacak. Gucci'nin tasarımını yaptığı postacı çantaları da daha şimdiden gözde.

Klasik tarzı tercih eden kadınlar ise yine siyah ve kahverengi tonları tercih edecek. Spor giyinen kadınlar ise pembe, mor, yeşil, kırmızı, özellikle de fuşya, eflatun gibi canlı renkleri kullanacak.