GeriMakyaj Bu harika makyaj nasıl yapılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu harika makyaj nasıl yapılır?

Bu harika makyaj nasıl yapılır?

"Hem asi, hem de şık görünmeyi sevenler, kalabalıklarda seksiliği ve farklılığıyla dikkat çekmeyi seven kadınlar, bu makyajı çok sevecek..."

Bu görünüme kavuşmak için ihtiyacınız olan şeyler; taze ve ıslak görünümlü bir cilt ve gözlerinizin kenarından yukarıya doğru uzanan mat siyeh bir eyeliner... Bu sayede kusursuz makyajınıza farklılık katan bir özellik ekmemiş olacaksınız. Peki bunu nasıl mı yapacaksınız? Hiç merak etmeyin, yapmanız gereken her şeyi adım adım size anlatacağız...

Bu harika makyaj nasıl yapılır

Fotoğraftaki makyajı MAC'in deneyimli makyaj artisti Lynsey Alexander, MAC ürünlerini kullanarak yaptı... Nasıl yapılacağını öğrenmek için hemen sayfaları çevirmeye başlayın.

Bu harika makyaj nasıl yapılır1. Adım: Kaşları belirginleştirin ve baz oluşturun

İlk olarak hafif bir kapatıcı kullanın, bu kamyajda MAC Studio Fix Foundation kullanıldı. Daha sonra tüm dikkatimizi kaşlara veriyoruz. Bu görünümü oluşturmak için belirgin kaşlara ihtiyacımız var. Ucu yamuk (açılı) bir fırça yardımıyla kaşlarınızı tarayın, gerekiyorsa far ya da kalem ile rengini koyulaştırabilirsiniz. Kaşlarınız kısaysa, kaş bitim çizginizi biraz uzatın.

Bu harika makyaj nasıl yapılır2. Adım: Eyeliner

Şimdi işler biraz daha zorlaşacak. Sıra makyajın odak noktasını oluşturan eyeliner'a geldi. Bunun için çekimde MAC Liquidliner (Point Black) ve çok çok kaliteli bir açılı fırça (ucu asimetrik olanlar)  kullanmalısınız. Göz kapağınızda, kirpik diplerinize ince başlayıp sona doğru kalınlaşan bir çizgi çekin. Çizginin sonuna geldiğinizde fırçanın yönünü değiştirmeden yukarı doğru çekin. Yandaki resimdeki gibi bir görünüme sahip olması gerekiyor.

Bu harika makyaj nasıl yapılır3. Adım: Kirpikleri belirginleştirme

Kirpiklerinizi belirginleştirmek için koyu siyah ve parklak bir maskara kullanın. Kirpiklerinizin daha da gür görünmesini sağlamak için ise aralara bir kaç tane takma kirpik serpiştirebilirsiniz. Hem böylece kirpikleriniz daha da uzun görünür.

Bu harika makyaj nasıl yapılır4. Adım: Dudaklar ve Yanaklar

Bu makyajda her cilt renginde kolaylıkla kullanılan MAC Prism Blusher allık kullanıldı. Yanaklara çok dikkat çekmeden parlaklık ve renk veriyor, aynı zamanda da elmacık kemiklerinizi belirginleştiriyor. Dudaklarda ise MAC'in Honey Love rengindeki ruju kullanıldı.