GeriKişisel Bakım Bakım Sırası Erkeklerde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakım Sırası Erkeklerde

"Günümüz erkekleri güzelliklerine kadınlardan daha meraklı. Özellikle son birkaç yıldır kaşlarını aldıran, saçlarını boyatıp, gölge attıran, cilt bakımına girip, ağda yaptıra erkeklerin sayısı bir hayli fazlalaştı. Önceleri eşleri ya da sevgililerinin sürekli bakım yaptırmalarından şikayetçi olan erkekler, şimdiler de eşlerinden daha bakımlı olabilmenin peşindeler. Herşey bu kadarla bitse..."

Tırnaklarına parlatıcı sürenlerin, açık renk kirpiklerini gür görünmesi için boyatanların, istenmeyen tüylerini epilasyon ile yok edenlerin sayısı hiçte azımsanacak gibi değil. Kısacası günümüzün erkeği kendisine bakıyor ve önem veriyor. Peki bakımlı olmak adına neler yapıyorlar? Merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın!

Etrafınızda yosun maskesi ya da gözlerinin üzerinde salatalık dilimleriyle gezen erkekler görürseniz hiç şaşırmayın. Çünkü hepsi vilt tipini ve piyadaki ürünleri ezbere biliyor. Ayrıca lekelerinden kurtulmak için peeling yaptıranların, gözlerine kalem çekip, rimel sürenlerin, ve tenlerinin bronz görülmesi için pudra sürenlerin sayısıda az değil. Özellikle 15-25 yaş arasındaki gençler daha çok sivilce problemleri nedeniyle güzellik salonlarını dolduruyorlar.

Birçok kadının sorunu olan tüyler, erkekler için de aynı derecede sorun teşkil ediyor. Özellikle yazın tüyler çok fazla terlemelerine sebep oluyor. Rahatsız olmalarının yanısıra günümüz erkeği kendini bu şekilde sunmaktan hoşlanmıyor. En çokta sırt ve yanaklarındaki tüylerden şikayetçiler. Bu yüzden erkekler sırt, elmacık kemiği, kaş ortası ve eller için ağdaya gidiyorlar.

Güzellik salonları sahipleri bu durumdan oldukça memnunlar. Son birkaç yıldır müşteri sayılarının hızla arttığını belirtiyorlar. Daha çok 30-55 yaş arasındaki erkek müşteriler aksatmadan 2-3 haftada bir bakıma gidiyorlar.