GeriModa Trendleri Ayakkabıda kış modası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayakkabıda kış modası

"Abiye, klasik, fantezi çizme ve botların bu kışın gözdeleri arasında yer alacağı, botlarda siyah ve kahverenginin ise her yıl olduğu gibi yine vazgeçilmez renkler olduğu kaydedildi."

Kış sezonu üretimine başlayan ayakkabı firmalarının, kadınlar için genellikle pop-fantezi tarzı, diz altı deri çizme ürettikleri bildirildi.

Performan Ayakkabı ve Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Bilal İnceer, yaklaşık 10 yıldır sektörün içinde olduklarını, Türkiye geneline dağıtımını yaptıkları "Bellati" markasıyla piyasada tanındıklarını anlattı. Yaklaşık 5 bin metrekarelik tesislerinde günde bin 200 çift ayakkabı ürettiklerini belirten İnceer, erkek, bayan ve çocuklar için deri ve ortopedik özellikte 60 değişik model ürettiklerini söyledi. İnceer, sektörde yaşanan sıkıntılara karşın iyi bir dönem geçirdiklerini, özellikle döviz kurunda yaşanan düşüş nedeniyle bu kış ayakkabı fiyatlarında yükselme olmayacağını bildirdi.

Üreticilerin yaz sezonunu geride bırakarak kış için üretime başladıklarını ifade eden İnceer, "Sektör için yazlık ayakkabı sezonu kapandı. Artık ayakkabı fabrikalarında üretim bantları kış sezonu için dönüyor. Önümüzdeki kış, yaklaşık 2 bin - 2 bin 500 model piyasada olacak" dedi.

İnceer, abiye, klasik, fantezi çizme ve botların bu kışın gözdeleri arasında yer alacağını, botlarda siyah ve kahverenginin ise her yıl olduğu gibi yine vazgeçilmez renkler olduğunu kaydetti. Kadınlar için pop-fantezi tarzı, diz altı deri çizme gençler için de bilek hizasında deri botların yoğun üretiminin yapıldığını belirten İnceer, fiyatların ise mağazalarda 20 ile 90 YTL aralığında olacağını söyledi.