GeriMakyaj Adım Adım Işıltılı Yaz Makyajı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adım Adım Işıltılı Yaz Makyajı

Adım Adım Işıltılı Yaz Makyajı

"Yaz aylarında hiçbirimiz kat kat tabaka şeklinde makyaj yapmak istemiyoruz. Fakat hepimiz ışıltılı ve taze bir cilt görünümü istiyoruz. Sizin için adım adım ışıltılı yaz makyajını derledik..."

NEMLENDİRİN

Yaz mevsimine özel cilt tipinize uygun seçeceğiniz hafif formüllü bir nemlendirici ile tüm yüzünüzü nemlendirin. 

FONDÖTEN YERİNE BB KREM KULLANIN

Yaz makyajınızda kalın fondötenle cildinizde tabaka/kalıp gibi görünüm olmaması için fondöteni atlatıp bb krem ya da sadece concealer yani göz altı kapatıcısı da kullanabilirsiniz. Sadece gözaltı ve sivilce, leke izi gibi problemli bölgelere kapatıcı uygulayıp diğer kısımları boş bırakın.

RENKLİ FAR PALETİ SEÇİN

Işıltılı yaz makyajında güneş ve denizin renklerini yüzünüze yansıtmak için turuncu, sarı, turkuaz gibi renkleri içeren canlı bir far paleti kullanabilirsiniz. Göz pınarlarınıza uygulayacağınız sarı tonlarını turuncu ile harmanlayabilirsiniz. 

OLMAZSA OLMAZ: GLOSSLAR 

Işıltılı, parlak dudaklar yaz makyajının olmazsa olmazı! Sürdüğünüz far rengine göre gloss tercihinizi yapabilirsiniz. Önerdiğimiz gibi turuncu bir far uygularsanız glossunuzu nude tonlarda tercih edebilirsiniz. Yapış yapış ve ıslak görünüm tam yaz akşamlarına göre! 

HİGHLİGHTER İLE IŞILTI KATIN

Son zamanların en trend makyaj malzemesi olan highlighter, yaz makyajının da olmazsa olmazı. Elmacık kemiklerinize, burun ucunuza, çenenize ve üst dudağınıza uygulayabilir, ışıltı katabilirsiniz. Likit ya da toz kullanabilirsiniz.  

SABİTLEYİCİ KULLANIN

Son olarak yaz aylarında makyajınızın daha kalıcı olması ve sıcaklara önlem olarak makyaj sabitleyici sprey kullanın. 

MAHMURE ÖZEL