ZONGULDAK HABERLERİ

Maden işçilerinden terör eylemi

AA / Ferdi Akıllı
24.02.2016 - 12:10Son Güncelleme :

- TTK'da çalışan maden işçileri, terör olaylarını protesto etti

AA / Ferdi Akıllı

ZONGULDAK (AA) - Türkiye Taşkömürü Kurumunda (TTK) çalışan maden işçileri, terör olaylarına tepki gösterdi.

TTK Karadon Müessese Müdürlüğünde çalışan maden işçileri, Yeni Servis Kuyusu önünde toplanarak, "şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "terörü lanetliyoruz" yazılı pankartlar açarak slogan attı.

Maden işçileri, şehit olan asker ve polislerle maden ocaklarında iş kazası sonucu hayatını kaybeden meslektaşları için saygı duruşunda bulundu.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son dönemde giderek artan terör saldırılarıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Maden işçileri olarak yerin yüzlerce metre altında Türkiye'nin refahı ve gelişmesi için doğayla savaştıklarını ifade eden Tıska, şöyle konuştu:

"Maden işçileri olarak birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyor ve terörü lanetliyoruz. Yüzyıllardır üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanların oyununa gelmeyeceğiz. Hain saldırılar kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. Gücümüzü, kardeşliğimizi koruyarak birliğimizi bir kez daha göstereceğiz. Yürek yüreğe vererek, kararlılığımız ve yılmaz karakterimizle bütün engelleri aşacağız. Bu alçakça saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir. Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır."

Basın açıklamasının ardından maden işçileri, "şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde sloganlar atarak madene indi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Maden işçilerinden terör eylemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maden işçilerinden terör eylemi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı