KIRIKKALE HABERLERİ

'Madde Bağımlılığı ve Okul Güvenliği' toplantısı

DHA
30.04.2017 - 11:34Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE'de, Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz başkanlığında 'Madde Bağımlılığı ve Okul Güvenliği' toplantısı yapıldı. Vali Haktankaçmaz, valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda  yaptığı açıklamada, uyuşturucu ile mücadelede Kırıkkale'de yapılan çalışmalar ve çalışmaların durumu hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.
Toplantıya İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, İl Emniyet Müdür yardımcıları ve okul idarecileri katıldı. Vai Haktankaçmaz, tedavi konusunda da İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün ciddi çalışmalarının olduğunu belirterek, Kırıkkale olarak iyi durumda olduklarını ve çalışmalarda ciddi ilerleme kaydettiklerini söyledi.
Önemli olanın bu hastalığa yakalanmadan önce önlemlerin alınabilmesi olduğunu dile getiren Vali Haktankaçmaz, "Bu hastalığa yakalandıktan sonra ise gerekli tedavilerin yapılması gerekiyor. En azından yakalanmadan önce önlemleri almak için çalışmalar yapılmalı. Uyuşturucu ile mücadele, madde bağımlılığı ve okul güvenliğinin alt konusudur. Bizim bunların arasında en önem verdiğimiz uyuşturucu konusu. Uyuşturucu Kırıkkale'de yok denecek kadar az. Uyuşturucu kullanımı ve satımını düşürebildik. Emniyetimizin, jandarmamızın ve kolluk birimlerimizin güzel çalışmaları var. Uyuşturucu konusunda birçok konu var. Ailelerin bilgilendirmesi, metruk binaların yıkılması ve tedavi yöntemleri gibi" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden 'Madde Bağımlılığı ve Okul Güvenliği' toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 11 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Madde Bağımlılığı ve Okul Güvenliği' toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı