Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Macar kameramanın çelme taktığı mülteci Suriyeli teknik direktörmüş

Macaristan'da mültecilerin polisten kaçışını görüntüleyen kameramanın küçük bir kız çocuğuna tekme atması ve çocuğu ile birlikte kaçan bir mülteciye çelme takarak düşürmesi tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Kadın kameramanın çelme taktığı Suriyeli mülteci teknik direktör çıktı...

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

7 yaşındaki oğlu Zaid ile birlikte yere düşen Osama Abdul Mohsen'in Suriye'de teknik direktörlük yaptığı ortaya çıktı. Suriye Premier League takımlarından Al-Fotuwa SC'yi çalıştıran Mohsen'in oğlu Almuhannad Abdul Mohsen olayların ardından oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Macar kameramanın çelme taktığı mülteci Suriyeli teknik direktörmüş

MACAR KAMERAMANDAN MÜLTECİYE TEKME

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Macaristan’da polisten kaçan mültecilere tekme ve çelme atan bir kameraman, görüntülerin büyük tepki çekmesinin ardından kovuldu.

Macar kameramanın çelme taktığı mülteci Suriyeli teknik direktörmüş

O KAMERAMAN 'KENDİNİ SAVUNUYORMUŞ'

MACAR KAMERAMAN ÖZÜR DİLEDİ

Geçtiğimiz günlerde Macaristan-Sırbistan sınırında polisten kaçan mültecilere tekme atan ve yakalanmaları için çelme takan Macar kameraman kadın özür diledi.

19 yaşında olan ve annesi 13 yaşındaki kız kardeşi ile Mersin'de yaşayan Almuhannad, "Onlar benim o anda yaşadığım acıyı hayal bile edemezler" diye konuştu.

Yaklaşık 10 gündür babasını ve kardeşini göremediğini söyleyen 19 yaşındaki genç, "Suriye'yi terk etmek hepimiz için çok zordu. Ancak roketler ve silahların gölgesinde olmanın yanı sıra elektrik, su olmadığı gibi okula da gidemiyorduk. Pek çok kişinin rüyası profesyonel futbol oynamaktır. Babam da Almanya'ya ulaşmak istiyordu. Biz daha iyi bir hayat umut ettik ancak Türkiye, Suriyeliler için çok zor" ifadelerini kullandı.