ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Lübnan açılımı ihracata dönüştü 

DHA
25.12.2017 - 13:25Son Güncelleme :
DHA

 


ADANA,(DHA)- ADANA Ticaret Odası (ATO), Adana Sanayi Odası (ADASO), Adana Ticaret Borsası (ATB), Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AHSOSB) ortaklığıyla kurulan Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş.'nin (ATAK) geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleştirdiği 'Lübnan İş Heyeti Ziyareti' meyvelerini ihracatla veriyor.
ATAK A.Ş. Genel Müdürü İlhami Günsel ve Refleks Gazetesi İmtiyaz Sahibi Esra Özden'in hazır bulunduğu Lübnan ihracat yüklemelerinde firma temsilcileri benzer organizasyonların farklı ülkeler için de gerçekleştirilmesi talebinde bulundu. Beyrut ve Trablus'ta gerçekleştirilen Lübnanlı iş insanlarıyla ikili görüşmelerde ilk bağlantıyı sağlayan şirketler arasında yer alan Trend Hijyenik Ürünler Ltd. Şti. Genel Müdürü Serkan Kavlak, geçtiğimiz Eylül'de gerçekleştirilen ikili görüşmelerde sadece Lübnan'a değil, tanıştığı Beyrutlu firmalar aracılığıyla geçtiğimiz ay Angola'ya da ürün ihraç ettiğini söyledi. Kavlak, "Lübnan iş çevresiyle ihracatımızda farklı kapı araladık. Artan ihracatımızla makina parkımızı, kapasitemizi ve istihdamımızı artırma kararı aldık" dedi
Baroque markası ile inşaat sektörüne polistren iç ve dış cephe ürünleri üreten Çağın Mühendislik Genel Müdürü Salih Kaya da, "Yapılan görüşmelerinin ihracata dönüşmesinden mutluyuz. Bize uygun olan bu tür organizasyonlara katılmaya devam edeceğiz. İhracat artışımıza destek veren meslek odalarımıza, OSB yönetimimize ve ilgili her kuruluşa teşekkür ediyoruz"dedi.
ATAK A.Ş. Genel Müdürü İlhami Günsel de Lübnan organizasyonuna katılan her şirketten olumlu geri dönüşler aldıklarını, yapılan görüşmelerin iki ay gibi kısa sürede ihracata dönüşmesinden mutlu olduklarını söyledi. Günsel, "Sırada başka pazarlar var. Bu çerçevede uygun pazarları araştırma çabalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu. Refleks Gazetesi İmtiyaz Sahibi Esra Özden de habercilik çalışmalarını şirketlerin pazar payını artıracak etkinliklerle desteklemekten mutlu olduklarını kaydetti.
ATO ve ATAK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Adana'yı ve imkanlarını ülke ve yurt dışına tanıtmak ve kent kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla kurdukları ATAK A.Ş.'nin somut sonuçlar veren faaliyetlerinden memnuniyet duyduklarını söyledi. Organizasyon sonrası Lübnan'a ihracat yüklemesi yapan şirket temsilcilerini kutlayan Menevşe, "Bu yöndeki çalışmalarımızı 2018'de de sürdüreceğiz. Lübnan benzeri birkaç önemli ihracat kapısını daha aralayarak dış ticaretimizi güçlendireceğiz" dedi.   

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Lübnan açılımı ihracata dönüştü  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı