ERZURUM HABERLERİ

Lise öğrencileri projelerini sergiledi

DHA
27.03.2017 - 17:45Son Güncelleme :
DHA

ERZURUM,(DHA)- TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurulu'nun (TÜBİTAK) liseler arası bölge finaline katılmaya değer görülen projeler sergilenmeye başladı.

Bu yıl 48'incisi düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ön elemeyi geçerek bölge sergisine davet edilen projeler için bir tören düzenlendi. Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde düzenlenen törene Vali Seyfettin Azizoğlu, Büşükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, TÜBİTAK Erzurum Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.TÜBİTAK Erzurum Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Aydın, bölge olarak 2372 proje arasından 100 tanesinin seçilerek sergilendiğini belirtti. Aydın, "Yarışmaya 12 branştan katılan yaklaşık 175 öğrencinin projeleri burada sergileniyor. Bu projelerin içeresinden 43'ünü Türkiye finalenin yapılacağı Ankara'ya göndereceğiz" dedi

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Lise öğrencileri projelerini sergiledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 17 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lise öğrencileri projelerini sergiledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı